Android studio uygulama yükleme sorunu

Merhabalar.
Android Studio avd menagere play store olmayan bir android sürümü yükledim. play store olmadığı için yğklemek istediğim uydulamayı apk dosyası olarak yükledim ve yüklendi.
uygulamayı açmak istediğimde uygulama durdu hatası alıyorum. dahası uydulamayı kaldırmak istesem bile aynı hatayı alıyorum. ayarlar bölümünden de kaldırmaya çalışsam da aynı.

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum…

Selamunaleyküm
uygulamayı açmaya çalıştığınızda
normal android studiodan
resim
burdaki çıktılara bakarak hatayı veya kodunu bulup internette arayabilirsiniz ayriyetten logcattan error modunu açıp sorunu da bulabilirsiniz
resim
burdan senal makineyi kaldırıp tekrar deneybilirsiniz birde kvm sisteminizde yüklü mü
sudo apt install qemu-kv* ile yükleyebilirsiniz ayriyetten bazen x86 olan bende sorun çıkartıyor x86x64 olanı da deneyebilirsiniz

android studioyu sadece uygulama kurmak için kullanıyorsanız anbox kullanabilirsiniz isterseniz detaylı açıklarım

merhaba.
android studio avd menager kullanmamın sebebi oyunlar oynamak vs.
windows 10 da nox player kullanıyorum . pardusda emülatör olarak kasmayan bir emulatör istiyorum. ne merirsiniz

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.