Android studio ve emulatorü çalıştıramadım

Qemu denen şeyi yükledim. Ama emulator açılıyor gibi yapıyor, tam açılacakken yine google logosunda tıkanıyor, sürekli o logoda dönüp duruyor yine açılıyor gibi oluyor eski haline dönüyor.

Bu libvirt ve virtlog gibi şeyler vardı, depolarda bulamadım. Farklı isimlerde mi bunlar apt install diyorum çekmiyor onları.

Selamün Aleyküm
Yapmaya çalıştığınızı tam olarak anlatabilir misiniz?
Qemu’dan neyi çalıştırmak için uğraştınız?

Basitçe, android studio yu kullanmak istiyorum. Emulatörü de çalışır halde. Emulatör çok önemli. Emülator açılmıyor.

Qemu normalde android studio için gerekli bir şey. qemu libvirtd virtlogd, Archta bunları da indiriyorduk android studionun çalışması için. Pardus ta nasıl oluyor bilmiyorum.

ALeykümselam
konuyla direk alakalı değil ama android studio da emulator olarak ne zaman x86 olanı kursam bende sorun çıkarıyor x86x64 olanı yükleyince düzeliyor
birde bazı kütüphaneler istiyor
sudo apt-get install libc6:i386 libncurses5:i386 libstdc++6:i386 lib32z1 libbz2-1.0:i386
belki bunlardan olabilir

isn’t there any alternative to that?.

To what? Android Studio or emulator? There s eclipse or AS and genymotion for emulator. But I think they are not better than that. My laptop runs emulator in linux but not in pardus.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.