Android telefonun kamerasını kullanmak

Google Play Store’dan DroidCam uygulamasını indirip kurun. Çalıştırdığınızda size ip numarası ve port numarası verecektir.
Terminalden aşağıdaki komutları çalıştırın:

wget https://www.dev47apps.com/files/linux/droidcam_latest.zip
echo "7775e36b5325dc1f32d485eb3cc72fd1 droidcam_latest.zip" | md5sum -c --
unzip droidcam_latest.zip -d droidcam && cd droidcam
sudo ./install
droidcam

Firefox tarayıcınızı açarak uygulamada verile ip ve port numarasını adres çubuğuna yazarak entera basın.
Örnek:

192.168.1.24:4747
ya da 
192.168.1.24:4747/video

Not: Tarayıcıdan kullanacaksanız telefon ve bilgisayar aynı ağda olmalıdır.

11 Beğeni

Merhaba, ben sizin yazdığınız tüm adımları uçbirime yazdım fakat bir sorunla karşılaşıyorum, sorunun fotoğrafı ektedir. Çözüm öneriniz varsa şimdiden teşekkürler, iyi günler.

sudo apt install linux-headers-$(uname -r) komutundan sonra sudo ./install komutunu çalıştırın.

şimdi de böyle bir şeyle karşılaştım, bu arada parduste çok yeniyim geçen gün yükledim ve ilk defa kullanıyorum kolay hatalar yapıyor ve sizlere danışıyorsam kusura bakmayın

Siz hangi Pardus sürümünü kullanıyorsunuz?
Terminalden aşağıdaki komutları çalıştırıp çıktılarını yazınız:

uname -a
cat /etc/*-release
lsb_release -a

sudo ./install komutunu yeniden çalıştırın ve çıktısını gönderin AMA komut çıktısı başka bir panel ya da pencerenin arkasında kalmasın.

Bios ayarlarınızı aşağıdaki listede olan ayarlar ile değiştiriniz:

sata mode > AHCI
legacy -> enable
launch csm -> enable
uefi -> disable
fastboot -> disable
secure boot -> disable

tamamdır sorun çözüldü teşekkür ederim

Teşekkür ederim.
Az önce DroidCam programı ile Samsung telefonumu HP Elitebook dizüstü bilgisayarıma bağlayıp kolaylıkla çalıştırdım.

Yeni Linux kullanıcılarına kolaylık olması için gerekli adımlar:

1. Android telefonda DroidCam kurulacak
  2. wget ile belirtilen adresten programın kodu indirilecek ve install ile derlenip kurulacak.
    (Sistemde yoksa, kernel header paketi apt-get install ile kurulacak)
  3. telefonda DroidCam çalıştırılacak, buradaki bilgiler sonraki adımda girilecek
  4. Uçbirimden droidcam çalıştırılıp diyalog kutusuna cep telefonunun ip adresi ve portu girilecek
  5. Telefon kamerası ile görüntü aktarılmaya başlanacak.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.