Android'te Pardus Kullanmak

Android telefonda Pardus kullanmak istiyorum. Daha önce “Linux Deploy” adındaki uygulamayı kullanarak ubuntu, debian, kali, arch linux gibi linux sürümleri kullandım ama pardusu bir türlü kullanamadım. Bunun nedeni nedir? Android’te Pardus kullanmak için ne yapmak gerekir?

Windows tablet al pardus yukle pcye format atargibi klavye fare tak

O işin kolayı ya. Normalde android te kullanabilmen lazım “linux deploy” ile. O zaman şeyi sorayım, debianın small versiyonunu kursam (xfce), bunun üzerine kodlarla pardus haline getirebilir miyim. Her şeyiyle.

Gönülüler tarafından geliştrilen pardus arm var onabak istersen

Evet, biliyorum onu araştırmıştım. Ama o sistem cloud çözümler için tasarlanmış daha çok. Aslında pardustan uzak bile sayılır. Daha çok tam bir sistem kullanmak istiyorum, üstelik telefonlarda pardus kullanmak pardusun bilinirliğini ve yayılmasını kolaylaştırabilir.

ozaman intel işlemcili bir telfon al pardus sadece bilgisayr için yapılmış

Bu bir çözüm değil, bence pardus, android (arm) tabanlı telefonlarda tıpkı debian, ubuntu, kali, parrot vs. linux sürümlerinin çalıştığı gibi çalışabilir. Sadece nasıl yapılacağını henüz bilmiyorum. Bir şeyler almak, yanımda bilgisayar taşımak gibi çözümler yerine bu yönde çözümler bulmak gerekiyor.

Ubuntu tabanlı bir cep telefonu piyasaya çıktı. ayrıca youtube de ubuntunun mobil versiyonunun android cihazlara nasıl kurulacağına anlatan videolar mevcut. Pardüsün de mobil sürümünün geliştirilmesi gerekiyor bence

Ubuntunun mobil versiyonu bayağı vasat bence ya. Zaten androidin fazlasıyla editlenmiş haline benziyor ki gerek yok. Bu gün pardusun mobil versiyonunun çıkması da gereksiz olacaktır bence. En başta uygulama sorunu gelir. Telefonda whatsapp gibi milyonların kullandığı uygulamaları çıkarman gerek en basitinden, dahası yayman için ciddi teknolojik ve yazılımsal yenilikler gerekir ki hiç birisi uygulama sayısı kadar önemli değil. Ubuntu mobilin de tutmama ve unutulma sebebi budur.

1 Beğeni

Rasperi pi isletim sitemi rasbian kurulurmu telefona

Sen sormadan önce gerçekten bilmiyordum. İnternette araştırdım ve kullanamayacağını söylüyorlar, çünkü rasbian minimize edilmiş ve üzerindeki GPIO pinlerine ve BCMxxx Arm6 harici başka componentlerin driverlerini barındırmıyor. olarak yazılmış. BCMxxxx Arm6 düşük seviyeli bir arm ve rasbian sadece onda çalışabilecek şekilde dizayn edilmiş.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.