Argox Barkod Yazıcı hatası

Kurumumuzda “argox OS-2140D” barkod yazıcısı kullanıyoruz. Pardus DDE bilgisayarda web EBYS üzerinden (chrome veya firefox) barkod yazdırmak istediğimde. aşağıdaki hataları vermekte. Kurulum aşamalarıda şöyledir:
Şu adresten yazıcı sürücüsünü indirdim.
tar.gz uzantılı dosyayı çıkarttıktan sonra içine girdim ve uç birimi burada açtım.
./install komutuyla kurulumu yaptım. Kurulumda bir sorun çıkmadı.
Sonra yazıcı ayarlarından yazıcı ekle dedim. Buradak Argox yazıcıyı gördüm ve seçip ileri dedim. Ayrıca sürücü istemeden kuruldu.Yazıcıyı açtığımda "Durum Mesajları
Yazıcı “Argox-OS-2140—PPLA-203dpi”:"cups-insecure-filter" şeklinde mesaj yazıyor.
Barkod yazdırmak istediğimde ise yazmıyor tanıla dediğimde ise aşağıdaki hata çıktısını veriyor:
Status Messages
There are status messages associated with this queue.
The printer’s state message is:File “/usr/lib/cups/filter/rastertoargox” has insecure permissions (0100775/uid=0/gid=0)"
Warnings are listed below:
Yazıcı “Argox-OS-2140—PPLA-203dpi”:“cups-insecure-filter”.

Generic → Text/Only sürücü kullanarak çalıştırabilmeniz gerekiyor.

1 Beğeni

Levent BEy sizin yazdığınız gibi yaptım. Barkod yazıcısı, barkodu yazdır dediğimde yazdırıyor gibi gönderiyor ve hiç bir hata vermiyor. Ancak hiç bir eylemde bulunmuyor. Yazdıramadım. Hem Pardus DDE’de hem de XFCE’de denedim, aynı. Ayarlamalar mı yapmak gerekiyor acaba? Bilemedim. Selamlar.