Artık Herkes Pardus Öğrenebilecek-Pardus İle Temel Linux Eğitimi

Merhaba, bir çok kişi, yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus’u kullanmak istiyor fakat ne yapacağımı bilmiyorum gibi sorular soruyor. Forumda gezinti yaptığımda şöyle bir eğitim olsa da zorlanmadan Pardus öğrenebilsek gibi genel bir istek var. Bende udemy üzerinde 2,5 saat anlatıma sahip video içerikli bir kurs hazırladım. Udemy Türkiye öğrenci sayısı 400 binin üzerinde bu potansiyel sebebi ile eğitimi udemy üzerinde hazırladım. Bu öğrenci potansiyeli ile Pardus’un kullanımı yaygınlaşacak ve ülkemizde Pardus kullananların sayısı artacaktır. En önemlisi artık herkes Pardus işletim sistemini rahatlıkla kullanabilecektir. Kursun amacı temel düzeyde Pardus işletim sistemini zorlanmadan günlük ihtiyaçlara göre kullanabilmek olarak hazırlandı.
Kurs içeriği;
Kurs Pardus’u sanal makineye kurulumu ile başlıyor temel Linux komutları ile devam ediyor. Pardus kullananların en çok sıkıntı çektiği program yükleme,sistem güncelleme gibi işlemler üstün körü değil detaylı ve kapsamlı bir şekilde açıklanıyor. Rar uzantısında dosya sıkıştırma ve açma, dosya ve dizinler erişim izinleri,sistem görünümünü özelleştirme, nano editörü, kullanıcı işlemleri, süreçler, ağ işlemleri gibi konular bulunuyor.
Kursu bitirdikten sonra artık ufkunuz açılacak ve temel seviyede bilginiz olacak. Sonrasında orta ve ileri seviye eğitimleri daha rahat anlayabileceksiniz.
Eğitim şuanda udemy üzerinde yayınlanmıştır. Kısa sürede youtube üzerinde bir oynatma listesi oluşturularak youtube ortamına eklenecektir.
Eğitime katılmak için;https://www.udemy.com/share/100P1UBUASd1dRR34=/

4 Beğeni

Kardeş tebrik ederim, bence bu çok önemli bir çalışma. Geçenlerde aklıma geldi, neden udemy, edx, coursera gibi uzaktan eğitim sitelerinde pardus kursu yok diye. Bilgi seviyemi yeterli görmediğim için eğitim videosu çekmeye cesaret edemedim. Bu düşünceni hayata geçirmekle çok iyi yapmışsın eline sağlık. Bilişim öğretmenleri whatsapp grubumda kursun bağlantısını paylaştım. İyi çalışmalar…

2 Beğeni

Çok iyi bir çalışma ancak neden direk bilgisayara kurmak yeri virtualbox a kurdunuz Pardus’u.

Teşekkürler, ancak ben çok önemli bir çalışma olduğunu düşünmüyorum. Neyse güzel yorumunuz için teşekkür ederim

Yerel diske kurulum bölümü eklendi

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.