ASMP ve Aşırı Isınma

Merhabalar, bir süredir hoparlör ile ilgili sorun yaşıyorum her ne kadar beğensem de keşke kurmasaydım demeye başladım. Bilgisayar sürekli ısınıyor ve bu yüzden ses kesiliyor. Başka bir konuda bu konu hakkında konuşmuştum, asmp ile ilgili bir şey dedi ve teknik konularda çok bilgim yok. Ailecek Zoom kullanmak zorundayız ve bilgisayar sürekli aşırı ısınmadan(ki bundan bile hala emin değilim) ses gidiyor ve ancak yeniden başlat dersek düzeliyor ve bundan çok rahatsızız. Fanını daha yeni temizlettik, yazılımsal olarak ne yapmamız lazım?

1 Beğeni

Sorunun neyden kaynaklandığını bulmanız lazım. Pardus kaynaklı olabileceğini düşünüyorsanız başka bir sistem yükleyip sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Hayır, öyle olsaydı konu kapanır ve gizlenirdi.

Yanlış anlamadıysam ısınmanın miktarından emin değilmişsiniz. Aşırı ısınma olduğunu düşündüğünüz anlarda uçbirimde sensors komutunun çıktısına bakın. Orada tehlikeli sıcaklıkları da not olarak verecektir. Bildiğim kadarıyla birçok bilgisayar 100 C sıcaklığa kadar sorun yaşamıyor.

Maalesef sorununuz benim bilgili olduğum bir konu değil. Bilen birinin çıkmasını umuyorum.

Evet dediğinizi yaptım sağ olun

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.