Asus t100ta pardus kurulmuyor

Fakat linux mint kurdum. Pardus ise Canlı usb olarak da açmadı. Ventoy ile kurmuştum usb yi. Canlı olarak açamazsa sanırım kuramazdı da? Bu bir minibook bu arada. Ama linux mint kurdum şu anda çalışıyor. Ayrıca samsung un bir minibookunda da çalışmadı modelini unuttum. Video mod seçin vs gibi bir ibare çıktı. Birkaç tane seçenek çıktı tam anlayamadım.

Bu arada meraklısına, laptop performans çok iyi. Dokunmatik dahil çalışıyor. Batarya 6-7 saat gidiyor gerçekten. Tek eksik, kamera driverı yok. İnternette bazı ppa lar var ama bu kamera driverı için. 720p video oynatabilen güzel bir seyahat makinesi olabilir.

Selamün Aleyküm
Linux Mint’in hangisi sürümünü indirdiniz???
32 bit miydi?

Yoo 64 bit. Bu arada o beta ISO YDÜ, şimdiki en yenisini indirdim, bu sefer canlı olarak açtı. Düzeldi yani.

1 Beğeni

İndirmiş olduğunuz Pardus isosu bozuk olabilir? Tekrar indirmeyi deneyebilir misiniz?
İnternetiniz eğer iyi değilse indirirken dosya bozuk inmiş olabilir çünkü. Eğer iyiyse bile yeniden indirip deneyebilirsiniz.

Uefi kurulumu yapmanız gerekiyor. Buna göre uefi bir usb hazırlamanız gerekir. Tabikide bilgisayar özellikleriniz düşük olduğu için 32bit kurulumu yapmanız daha uygun olacaktır.

Sorun düzelldiyse @KaptanTR beyin dediği gibi ISO dosyası bozuk inmiştir.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.