Asus USB N14 drive sorunu

Merhaba
Asus wi-fi adaptörle masa üstü pc ye kurduğum Pardustan internete bağlanmaya çalışıyorum. Ağlar görünüyor fakat bağlantı sağlanamıyor. Ubuntu forumda ([Çözüldü] Asus USB-N14 Wireless-N300 Adapter Sürücü Kurulumu ilk posttaki link) usb n14 ün linux drive’inin linkini buldum. Indirip yükledim. Sonuç değişmedi.

Pardus v17.0 wirelees adaptör sorunu çözümü rt5370usb ralink - hesap tarafından #26 linke bir bakınız belki çözüm olacaktır.
Selam ve dua ile…

Model farklı fakat bakacağım…

1 Beğeni

Teşekkürler bakacağım.
Son kullanıcı için sıkıntılı süreç… Pratik tıkla-tıkla yükle çözümlerine ihtiyaç var.

Linux kullanıcılarının driver yüklemekle uğraşmaması hedeflenmiş zaten Linux Kernel çok geniş bir donanım desteğine sahip ve her geçen gün bu desteği artmakta. Ama bazen sizin yaşadığınız gibi donanım uyuşmazlığı yaşanabiliyor. Pardusun yeni sürümü çıktığında yüklerseniz yeni sürümde bu sıkıntıyı muhtemelen yasamayacaksiniz.

Yavaş yavaş bu tür kıvır zıvır cihazların da drive’ları yüklenecektir. Ubuntu’yu ilk yüklediğimde çok şaşırmıştım, hiçbir şeye ihtiyaç duymadan işler yolunda gitmişti. Sonuçta windows’un da bu tür sorunları var ama göze batmıyor: Bir bilgisayarcı çaktırmadan çözüyor işi…
Teşekkürler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.