Autocad Alternatifi Qcad

Arkadaşlar, daha önce ücretsiz ve açık kaynaklı olan Qcad Community Edition kurulumunu yapan oldu mu?
Qcad, Librecad 'den daha fazla Autocad 'e uyumlu, bunu dün .dwg uzantılı bir bina çizim planında açılırken gördüm.
Ücretli olan Qcad Professional yazılımının deneme sürümünü kullanmıştık. Ancak 8 gb ramli bilgisayarda yakınlaştırma ve fare ile proje üzerinde gezinmede biraz kasılma oluyordu.
Librecad 'de ise çizim dosyasının eski dosya olduğu ile ilgili uyarı verilmişti ve çizimi göstermemişti, öylece bekledik ve sonra ikisini de kaldırdık.
QCad Community Edition kurduysanız bilgisayarınızda kasma olmuş muydu? Bir de bilgisayarınızın özellikleri neler yazabilir misiniz?

1 Beğeni

Sağdan soldan duyduklarımla sadece şunu yazabilirim. Eskiden öyle değildi, ancak bugün mimarlık yazılımları acayip derecede ileri seviye bilgisayar istiyor. Komşumuzun mimarlık okuyan kızı vardı. Şimdi hatırlamıyorum ama oyun canavarı seviyesinde belki daha yüksek seviyede bilgisayara ihtiyaç duyuyordu okulda öğrenecekleri yazılımın.

Kullanmadım. Ama bugünün ihtiyaçlarına göre yüksek bilgisayar istiyorlar diye biliyorum. Bence kasılma ondandır.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.