Autodesk Eagle kurulumda çöküyor

Değerli forum üyeleri S.a başlıkta belirttiğim gibi Autodesk Eagle programı kurulum yaparken çöküyor. Beni oku sayfasında Nvidia ekran kartı ile ilgili bir hata ve çözümünden bahsedilmiş ancak nasıl yapacağımı bilemiyorum aşağıda beni oku metni ile ekran görüntüsü paylaşacağım yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

– Linux Graphics Driver Issues
Nouveau (Open Source driver for nVidia cards) may cause sporadic crashes during the login procedure.
Enable software rendering in libGL by setting LIBGL_ALWAYS_SOFTWARE to 1.
export LIBGL_ALWAYS_SOFTWARE=1
./eagle

A.s.

Telefondan yazıyorum.

İnternet sayfasında env ile başlayan kodu kopyalayıp uçbirime yapıştırıp çalıştırmayı deneyiniz.

Aleyküm selam hocam
internetten araştırdıktan sonra burdaki linkte lib içinde hata çıkarsa dosyayı silip denemizi söylemiş

cd lib
rm libxcb*

bunu yaparak bende açıldı ama bu işlerler uğraşmadığım için program nasıldır bilemiyorum.
menüye kısayol olarak eklemek için Pardusta menü düzenleyi geliyordu onunla menüye kısayol olarak ekleyebilirsiniz. yoksa sudo apt install menulibre ile yükleyebilirsiniz

2 Beğeni

S.a normalde açılmıyorken bahsettiğiniz libxcb* silince mi açıldı.

Aleykümselam
Evet, eagle içindeki libdekini silince açıldı

S.a bahsi geçen lib dosyalarını silince bende de açıldı teşekkür ederim.

2 Beğeni

Serkan merhaba. Eagle kullanmak çok elzem değilse KiCad da kullanabilirsin. Harika bir program, halen kullanıyorum.

2 Beğeni

KiCad +1, gerçekten gayet iyi

1 Beğeni

Şuan her ikisi de yüklü çok basit bir proje yapacağım her iki programı da kullanmayı bilmiyorum kıyaslama yapmak için ikisini de kurdum.

KiCad’ı şiddetle tavsiye ederim. Programda yok yok. Üstelik ful sürüm. Windows ve MAC versiyonu da var. Yaptığın projeyi her bilgisayarda açar devam edersin. Şu anda son sürümüyle beraber neredeyse Proteus ile yarışıyor hatta bazı özellikleriyle proteus’tan daha üstün. Şurada KiCAD hakkında bir yazı yazmıştım.

Eagle ise ücretsiz sürümü kullanıyorsan sınırlı özelliklere sahip. Mesela PCB boyutu sınırı vardı en son Autodesk almadan evvel. Şimdi windowsçular indireceği zaman yok email istiyor, yok şunu istiyor, binbir zorluk çıkarıyorlar.

Yine de sen bilirsin…

1 Beğeni

Autodesk hesabımda öğretmen eğitimci erişimim var o yüzden bedava fusion 360 ve eagle kullanabiliyorum ancak freecad ve kicad ile bu yazılımlara alternatif oluşturmaya çalışıyorum. Ağırlığı kicade vereyim en iyisi.

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.