Başlangıçta çıkan hata mesajları

IMG_3316

pardus başlarken bu hataları alıyorum… ath10k_pci hatasını pardusu ilk kurduğum zaman almıştım… bu sayfayı nasıl kapatabilirim ya da bu hataları nasıl çözebilirim.

Açılışta e tuşuna basın ve quiet splash komutunun yanına aşağıdaki komutları sırayla yazarak deneme yapın:

acpi=off
veya
pci=nomsi
veya
pci=noaer
veya
nomodeset

Yukarıdaki komutlardan herhangi birini yazdıktan sonra F10 tuşuna basın ve açılışı devam ettirin.

Eğer hata almadan açılış gerçekleşirse, hata almadığınız komutun kalıcı olması için aşağıdaki komutları uygulayın:

Terminalden
sudo gedit /etc/default/grub
komutunu çalıştırın.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" satırını
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash hata_vermeyen_komutu_yazın" olarak düzenleyin ve kaydederek kapatın.
sudo update-grub komutunu çalıştırın.

Eğer sorun çözülmez ise önceki kernelleri tekrar kurarak deneme yapınız.

1 Beğeni

Kaan bey ben pardusu kurduğumda grub metnindeki quiet splash satırına her zaman pci=nomsi yazıyorum ve sudo update-grub yapıyorum fakat bunları yapmama rağmen hata çıkıyor yinede teşekkür ediyorum size… bir de sorum olacaktı size pardus 19 meraklıları için verilen iso dosyaları yenilenecek mi çünkü kurmaya çalıştığımda normal olarak hata veriyor…

Önceki kernelleri yükleyerek test ediniz. Yeni iso dosyaları ilerleyen zamanda eklenecektir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim kaan bey

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.