Başlangıçta kalıyor açılmıyor

Leptopta pardus açıkken acil işim çıktığı için ekranı kapadım açmaya çalıltığımda ise açılmadı pardus yazısı geliyor loading pardus dedikten sonra bir - çıkıyor ve orda kalıyoe açılmıyor yardım alabilirmiyim

1 Beğeni

Uykuya geçmiş olabilir. Uyanma sürecinde sürücülerle ilgi bir sıkıntı yaşadığında, benzeri sorunlarla karşılaşmıştım.
Ayarlardan uyku modunu kapatabilirsiniz.

1 Beğeni

Nasıl yapacağımı rica etsem tarif eder misiniz?

Çünkü sisteme erişimim yok açılışta - işaretinde kalıyorum.

Videoya aldığım şekilde kalıyorum daha ilerisine geçmiyor

Bilgisayarınızda takılı usb veya harici disk varmıydı? Canlı sistemde açarak Pardus’un kurulu olduğu diske girin ve /etc/fstab dosyasının içeriğine bakın. Ana diskten ve bölümlerinden başka otomatik bağlanan bir disk varsa satırın başına # işareti koyup kaydedin ve sistemi yeniden başlatın.

Gordugum kadari ile failed to set initial power state hatasi veriyor, bahsetmis oldugunuz gibi guc yonetimi ile ilgili bir sikinti olmus olabilir. Biraz arastirdim ama hizli sekilde bir cevaba ulasamadim. Manjaro sitesinde bir cevap verilmis, kontrol eder misiniz? Kernel ile ilgili problemler olustugu hakkinda gorus birligi var, biraz kurcalamaniz gerekiyor hocam.

https://forum.manjaro.org/t/acpi-error-at-boot/26221/4
https://www.reddit.com/r/Dell/comments/5v4g1m/dell_xps15_and_linux_sucks/

Hocam tam olarak ne yapmam gerekiyor anlamadım Windows olsa canını çıkartırım ama linux yabancı olduğum ve yeni yeni öğrendiğim bir sistem biraz daha basite indirgerseniz sevinirim ne yapmam gerekiyor pek anlamadım

bu hatayo alıyorum galiba

Acikcasi size tam olarak soyle veya boyle yapin diyecek kadar hata hakkinda bilgi sahibi degilim ne yazik ki ama ekran goruntunuz problemin guc yonetiminde (ACPI) oldugunu soyluyor. Size onerim anahtar kelimeler ile arama yapmaniz yonunde ve Linux adi altinda arama yapabilirsiniz, hatayi sisteme has olarak dusunmeyin. Benim karsilastigim sayfalarda hatanin guncellemeden kaynakli kernel problemi oldugu hakkinda. Eger isterseniz onceki mesajimda gonderdigim ilk linkteki cozum onerisini deneyebilirsiniz. Bir de bilgisayariniza ssh ile baglanmayi denediniz mi?

Ek olarak Manjaro forumunda anlatilan islem Ubuntu forumunda da gecmis.
https://askubuntu.com/questions/953666/acpi-errors-when-booting-cant-boot

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.