Başlangıçtan sonra siyah ekran

Cihaza USB ortamından yüklemeyi tamamladıktan sonra. Bir problem yaşanmadan kurulumu bitirdim. Sistem başladıktan pardus yazısından sonra - siyah bir ekran geldi. Öneriniz nedir?

Bios ayarlarını aşağıdaki gibi kontrol ediniz. Eğer aşağıdaki bulunan ayarlarda değil ise, ayarları değiştirip yeniden kurulum yapın.

legacy enable
launch csm enable
uefi disable
fastboot disable
secure boot disable

Bios ayarları yukarıdaki gibi ise aşağıdaki şekilde kodları sırayla deneyiniz:

Açılışta e tuşuna basın ve yön (ok) tuşlarını kullanarak quiet splash komutunun yanına aşağıdaki komutları sırayla yazarak deneme yapın:

pci=nomsi
veya
pci=noaer
veya
pci=nommconf
veya
nomodeset
veya
ro vga=789
veya
ro vga=788
veya
ro vga=779

Yukarıdaki komutlardan herhangi birini yazdıktan sonra F10 tuşuna basın ve açılışı devam ettirin.
Hangi komutta düzgün açılış sağlarsa aşağıdaki şekilde çözümü kalıcı yapın:

Terminalden
sudo mousepad /etc/default/grub
komutunu çalıştırın.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" satırını
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash ÇALIŞAN_KOMUTU_YAZIN" olarak düzenleyin ve kaydederek kapatın.
sudo update-grub komutunu çalıştırın sistemi yeniden başlatın.

2 Beğeni

Bende, 17.5 ten 19.0 geçmek istedim. Verilen script dosyasını uyguladım. Fakat login ekranı gelmiyor. Tam gelecek iken ekran kararıyor. Sürekli aynı nokta da ekran kararıyor ve fare oku görünüyor, tekrar kararıyor. Bu döngü sürekli tekrar ediyor. Üstte verilen işlemleri de denetim yine de sorundan kurtulamadım.
Tekrar kurulumda yapmak istemiyorum.

Yukarıdaki işlemlerden sonuç alamadıysanız, sorun muhtemelen yapılandırma dosyalarından kaynaklanıyordur. Zaman kazanmak için temiz kurulumu tavsiye ediyorum. Sorunu çözmek uzun zaman alacaktır.

Benim sorunum farklı bir durumdan kaynaklanmış. quiet splash kısmından sonra 3 yazıp devam ettim. Teminal ekranında tekrar güncelleme betiğini çalıştırdım, çıkan hata düzeltme işlemini yapıp, aynı işlemi tekrarlayınca sorun giderildi.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.