Bazı görsel hatalar

(Mahmut Elmas) #1

1- Thunar sol menu simgelerini büyültünce simgeler değişiyor.

2- Panell yüksekliğini artırınca tepsideki bazı simgeler büyürken bazıları aynı kalıyor.

1 Like

(Faruk GÖLLER) #2

Hocam birinci bildiriminiz için durum şöyle; görünüm ayarlarında seçtiğiniz simge setinin, Thunar ayarındaki çok küçük simge boyutuna karşılık gelen grubu ve küçük simge boyutuna karşılık gelen grubunda farklı ikonların yer alması. Yani pencere boyutlandırması yapar gibi sizin ayarladığınız ölçüye göre simge büyüyüp küçülmüyor. Tanımlı simge boyutları var (24x24 veya 36x36 px gibi) ve bu boyutlara karşılık gelen simgeler var siz boyut ayarı yaptığınızda önünüze bu çıkıyor.

İkinci bildirimizde ise durum şöyle; paneldeki masaüstünü göster ikonu ve ses karıştırıcısı eklentisi sistem çekmecesine dahil değil. Sistem çekmecesinin boyutu ve sınırları ise panelle orantılı olarak büyüyüp küçülmüyor. Sistem çekmecesinin de boyutunu arttırmak istiyorsanız panel ayarlarından ögeler sekmesine gelerek sistem çekmecesi ayarlarına girmeniz gerek.

Umarım durum benim tecrübe ettiğim gibidir. Yanlış bilgi vermek istmem. Farklı bir durum söz konusu ise arkadaşlar yardımcı olurlar umarım.

3 Likes

(Mahmut Elmas) #3

Birinci bildirim için: O zaman listelenebilir seçenekteki her boyut için simge tanımlanması yapılmalı.

İknci bildirim için: Ses ayarı ve masaüstünü göster simgeleri sistem çekmecesine dahil edilmeli ki diğer simgelerle aynı şekilde düzenli ve uyumlu dursun.

0 Likes

(system) kapatıldı #4

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes