Benim Pardusun Yeni Sürümü icin bir fikrim var

Arkadaslar,

bence Pardusa lagzim olan bir tane Yeni “Directory” var. Buda Söyle olursa süper olur. /home/Kullanici/Projeler yani kullanici “Dir” in altinda Muzik videolar gibi dirlerin yanina projeler diye bir dir süper olur. Benim gibi yazilim mühendislerin pardus icin yaptigi calismalarini koya bilecegi cok güzel bir Workspace olusturulabilir.

Sizler bu konuda ne düsünüyorsunuz?

Selamlar,

2 Beğeni

Merhaba yanlış anlamayın lütfen ama konsoldan mkdir projects yapmaya üşenen bir yazılım mühendisi ile şahsen çalışmak istemem…

7 Beğeni

Bu theorie göre ozaman kullanici directory de niye musik veya video dosyalari mevcut? Bunun üsengenclikle bir alakasi yok ozaman pardus ile hic bir dosya gelmesin… ne videolara gerek var ne musiklere… hepsini mkdir yapabiliriz sonucta? Bunun design ile bir ahlakasi var. Ve dedigim gibi sadece bir fikirdi. Sonucta kullanicilar icin neyi daha güzellestirebiliriz diye fikir toplamak yasak degil ve ayni zamanda benim ile ayni düsüncede olmayabilirsiniz.

İstediğiniz konuma istediğiniz şekilde bir dizin ekleyebilirsiniz.

@Bilo35x Bey, heyecanla girdim konuya bişey mi var diye. Ve gerçekten çok şaşırdım. Linux bu yahu. Sınırsız özgürlüğün tadını çıkarın. Kurcalayın. Ben aylarca canlıda kullandım. Her yerini kurcalayıp yeniden iso yazdırdım. Açılmadıkça çöktükçe yeniden iso yazdırdım. En sonunda alıştım ve HDD’a kurup kullanmaya başladım. Şimdi USB üzerinden kullanıyorum ama canlı değil kurulu halde. İstediğim şekle soktum öylece duruyor gayet stabil ve hızlı. USB 3.0 olmamasına rağmen hiç bir yavaşlama söz konusu değil. Hatta USB ısınmıyor bile. Şimdi şöyle basitçe düşününce sizin söylemiş olduğunuz şey çok komik geliyor.
Fakat, eğer ki github’da herkesin xxxx@pardus.org.tr mail adresine bağlı bir klasörü Pardus tarafından oluşturulsun ve geliştiriciler (Pardus’un proje yönetici uygulaması da olsun ki oradan) proje oluşturduklarında github’da da otomatik oluşsun. Geliştirici de hangi dille yazacaksa projesini içeriye yazsın. Pardus’un proje uygulamasının arama özelliği ile de içerideki kullanıcılar tarafından yazılmış tüm projelere ulaşılabilsin ki birbirimizin projelerine destek verebilelim diyorsanız ki bence bunu demediniz ama dediğinizi varsayalım; o zaman bu bence acayip güzel olur.

Bizim ihtiyacımız Github’la entegre çalışabilen bir “Pardus yazılım projeleri” diye bir uygulama ve uygulamanın da parametresi bol güzel bir arama motoru. @Yunusemre Bey nasıl fikir bilmiyorum. Yani bu arkadaşın dediğinden daha iyi bence. :smiley:

aslında proje muhendisi dogru soylemiş fakat anlatamamış…
açıklıyayım mı sabrınız varsa okuyalım
Mimar Sinan, Selimiye Cami karşısında oynayan çocukların yanından geçerken küçük bir çocuğun arkadaşına:

"Şu minare eğri yapılmış…" dediğini duymuş.

Mimar Sinan hemen küçük çocuğa: “Göster bakalım hangi minare eğri olmuş” deyince, Küçük çocuk eliyle işaret ederek “Şu sağ taraftaki minare eğri” diye göstermiş.

Koca Sinan ustalara: “Bize bir halat getirin…” demiş. İşçiler halatı getirerek bir ucunu minareye bağlamışlar.

Koca Sinan küçük çocuğu yanına çağırmış ve “İşçiler şimdi halatı çekerek minareyi düzeltecekler. Minare düzelince sen tamam diyerek bizleri uyar…” demiş…

İşçiler halatı çekmeye başlamışlar ve biraz sonra küçük çocuk haykırmış: "Tamaaam düzeldiii…"

Koca Sinan çocuğa: "Şimdi tamamen düzeldi mi?” diye sorunca, çocuk: “Evet düzeldi, şimdi daha güzel oldu, bak…” diye cevap vermiş.

Ustalar bu olanlara anlam veremeyince

mimarbaşımız, sen herkesten iyi biliyorsun ki, minarede eğrilik falan yok O halde niçin düzeltmeye kalkıştın?

Mimar Sinan ustalara dönerek şöyle demiş:

"Bu küçük çocuğun kafasındaki minarenin eğriliğini düzeltmeseydik, çocuk caminin yanından her geçerken güzelliğini görmezdi, kafasındaki minare eğriyken…

bazı istekler öyledir ki küçücük istekler bile memnuniyetle yapıldıgında kocaman geçilmez denilen dağları aştırır bazen gönül öyle güzeli isterki herkezde
olsun …Selametle…

5 Beğeni

Simdi Arkadaslar, Benim amacim burda gereksiz yere sizi yormak degildi. Herkesin yazdigi ve düsünceleri icin tesekür ederim. Amacim sadece kendi Sahsi görüsüme göre eklenebilecek birseyi, burda sizlerle beraber konusmakti, fakat anladimki bazi sahislarin acik yarasina veya tahmülsüzlügüne denk geldim. Rahtsiz olan herkes hakini helal etsin. Bukadar kücük birsey icin insan üzmeye degimez. Konuyu kapatabiliriz.

Selamün Aleyküm Üstadlar

@Bilo35x hocam bir fikir sunmuş, @Yunusemre üstadım da farklı bir açıdan bakmış.
Ortada sorun yok. Germeyin kendinizi bu kadar. :blush: :blush:

2 Beğeni

Hocam yazılm mühendisiyim diosun ona binaen söyledik … Son kullanıcı mkdir yapmalı demedik zaten, şahsi fikir belirtmek de suç, biz insan değilmiyiz , SİTEM yiyoruz durduk yere…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.