Bi sorum var Ticraretle ilgili

CD DVD alıp tezgah kurup pardusu satabilirmiyim

internette satan var ubuntu

Pardus para ile satılamaz bence. Açık Kaynak/Özgür Yazılım Felsefesine ters bir durum.

Özgür yazılımın parayla ilgisi yok. Hatta özgür yazılımların kopyalarının satılması Özgür Yazılım Vakfının da desteklediği bir şey:
https://www.gnu.org/philosophy/selling.html

Teşekkür ederim Yusuf Bey. Linki inceledim. Aslında desteklemiyor. Sadece maliyet fiyatına yapılabilir diyor.

cd dvd yi düşük fiyata satabilirmiyim şimdi eğer olursa her cd dvd başına 15 krş koyarım azda olsa dağıtım yaparım

Bildiğim kadarıyla istediğiniz fiyatı koyabilirsiniz. Pardus’la lisans konusunda sorun yaşayacağınızı hiç sanmıyorum.

Vergi işlerine de dikkat edin. Bilmediğim bir konu olduğu için bilgi veremiyorum.

1 Beğeni

@kozalaknaz’ın yazdıklarını tekrar olacak ama: Satışını yapabilirsiniz. Fiyatı da kendi istediğiniz kadar belirleyebilirsiniz, sadece maliyetinizi kurtaracak kadar fark koymak gibi bir zorunluluğunuz yok.

2 Beğeni

Kazandığım parayı ihtiyaçlarımı karşılıycam
Geri kalanını maddi durumu kötü olanlar ve pardusa bağış yapcam
Bağış yapmamım amacı Pardus amd ve Intel driver kaynak kodlarını satın alıp geliştirip daha iyi işletim sistemi olsun

Yani pardusa bağış yapacağım

He bi yandanda milli apu işlemci için bütçe ayıracağım

Arm apu Apple M1 gibi

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.