Bilgisayar açılırken karşıma çıkan ekranı geçemiyorum

Selamun Aleyküm…

Bilgisayarımdan Python’u silip, yeniden yüklemek için Uç birimde bazı komutlar kullandım. Komutları sorunuma göre internetten bulduğum cevaplar ile yazdım, yani gerçekten sorunu çözücü komut olup olmadığını bilmeden denedim. Bilgisayarı yeniden başlattım ve ana erkan gelmeden önce böyle bir ekranla karşılaşıyorum ve geçemiyorum.

İlk açılan erkan:

pythonPardus GNU/Linux 23 user tty1
user login:
Password:

İstenilen user ve password bilgilerini giriyorum ve alttaki yazı ile karşılaşıyorum.

Linux -user- 6.1.0.-17.amd64 x86_64

The programs included with the Pardus GNU/Linux system are free software:
the exact distribution terms for each program are described in the individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Pardus GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent permitted by applicable law.
Last login: Fri Feb16 09:57:43 +03 2024 on ttyi
user:~$

Bu ekranda kalıyorum. Metni Türkçe’ye çevirdiğimde GNU/Linux ve Pardus hakkında kısa bilgi veriyor. Yani anladığım kadarıyla bilgisayarı Uçbirim görünümü ile çalıştıyor. Ama bunu neden yapıyor ve eski GNOME görünüme nasıl geçer?

Daha önce benzer bir sorunla karşılaştığımı hatırlıyorum. Kullanılan masa üstü bileşenlerinin bazılarının silindiğini ve işlevsiz kaldığını fark etmiştim. Komut ekranını kullanarak masaüstü ortamını yeniden kurduğumda sorun düzelmişti. Eğer çözüm bulamazsanız sudo apt-get install pardus-gnome-desktop komutu ile gnome masaüstü ortamını yeniden kurup deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

Bu şekilde çözüldü. Teşekkürler.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.