Bilgisayar Kapandiktan sonra geri aciliyor

Dizustu bilgisayari mi kapat komutuyla kapattigimda tamamen guc kesildikten sonra bilgisayar yeniden basliyor.sorun nedir bimiyorum.

sadece bilgisayari beklemeye al secenegini kullaniyorum.Bilgisayar kapaniyor guc tamamen kesiliyor.
Acilista oturum devam ettiriliyor diyerekten aciliyor.

ubuntu kurdum ayni sorun onda da oldu.Windows kuruluyken böyle bir durum söz konusu degildi. Pardusu kurduktan sonra oldu.

Selamün Aleyküm
Uçbirimde poweroff komutunu verdiğinizde tamamen kapatıyor mu?

Aleykum selam,evet terminalden sudo poweroff komutuyla kapattim yeniden aciliyor.

Evet, debianı kurdum dizüstü bilgisayarıma aynı sorun debianda da mevcut.

bios ayarlarında wake on lan benzeri bir ayarın kapatılması gerekebilir.

1 Beğeni

Yok bios ayarlari tamam,Pardus un diger masaustu surumlerini (cinnamon,xfce) yukledim su anda bir sorun yok normal kapaniyor.Bunu yapabilecigimi biliyordum ama pardusta cinnamon masaustu kurabilecegimi bilmiyordum,su anda hangisini istersem acilista seciyorum kullaniyorum fakat acilista hangi masaustu ortamini sececeginiz yer kucuk bir cark isareti zorla gördum pardusun bunu duzeltmesi lazim.Görsellik cok önemli.

wake on lan acikmis :grinning kapattim sorun duzeldi ama simdi de askiya al diyorum geri uyaniyor. :slight_smile:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.