Bilgisayar kurulum sonrası Cd siz açılmıyor

Eski bilgisayarımda denemek için kurulum yaptım.üst versiyonlar çalışmadı genome çalıştı ve kurdum.Ancak kurulum sonrası restart yaptığımda bilgisayar açılmadı açılış sistem dosyalarınımı yüklemedi neden olduysa. cd yi tekrar taktım açılış dosyalarını gördü ve tekrar kurulum ekranı geldi.orda dosyalara baktığımda bir önceki kurulumumu gördüm yani aslında kurmuş.Otomatik açılmasını nasıl sağlayabilirim yoksa üzerine yine aynı şekilde tekrardanmı kurayım ama tabi sonuç aynı olabilir.

“bilgisayar açılmadı” kısmını biraz detaylandırabilir misiniz? Hata mıalıyorsunuz, nasıl bir ekranta takılıyor, diğer işletim sistemi var ise o mu açılıyor?

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key , yazısı çıkıyor yani bilgisayar başlamıyor.Cd yi takınca 686 486 seçenekleri olan kurulum ekranına geçiyor ve seçimden sonra deneme masaüstüne geçiyor.Masaüstünde home klasörünü açınca aygıtlar kısmında bin boot dev mnt srv vs klasörlerini görünce ve sabit diske kur dediğimde bölümleme kısmında sda1 pardus kurumsal 2013 ve tip ext4 işletim sistemi Pardus kurumsal 2013 yazılarını görünce ilk kurulumumun gerçekleştiğini anlıyorum.İlk kurulumumda format atıp gnome kurulumu yaptım ilginize teşekkürler

linki inceleyebilirmisiniz? Grub'un Flash takınca çalışması? (arşiv) - cuneyt.ulusoy tarafından #3 - Kurulum ve Sürücüler - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM

Link i inceledim sanırım gnome da o menü yok alt+F2 ile konsolu açtım ve komutları yazdım ancak hiç bir hareket olmadı o nedenle kurulumu yeniden denedim ve yeniden kurdum az önce restart yaptım bu kez sanırım düzgün kurulum yaptı problemsiz açıldı.Daha ilk kez kuruyorum biraz inceleyeyim muhtemelen daha pek çok sorum olucak onlarıda yazarım. gnome sürümünde acemiliği geçirip sistemi biraz tanıyayım daha sonra kendi iyi bilgisayarımda son sürümü yükleyip milli sistemimize geçişi yapmayı düşünüyorum.Teşekkür ederim.