Bilgisayar Niçin Açılmıyor?

Bilgisayarım açılmıyor. Ekrana bu görüntü geliyor.

Selamün Aleyküm @syagdiran Bey
Mesajınızda ekran görüntüsa bulunmamakta.

Şimdi yeniden bakar mısınız?

Bu ekran geldiğinde Ctrl+C tuşuna mı basıyorsunuz?

Evet ama yine de hiç açılmıyor.

Windowstaki disk denetlemenin benzeri bir işlem yapmaya çalışıyor. Ctrl+C’ye tıklamayın. İşlem belki uzun sürebilir ama sistemin açılması için gerekli.

Daha sonra bu ekran geliyor ve kalıyor.

Bu linkte önce ctrl-z sonra ctrl-d basın diyor.

1 Beğeni

Format attığım halde açılmadı. Sıkıntı harddiskte olabilir mi?

1 Beğeni

İhtimal dahilinde.
Pardus’u canlı olarak açıp Diskler yazılımını açın. Diskinizi soldaki listeden seçin ve sağlık durumunda ne yazıyor bakın. Bozuk hücre(bad sector) oluşmuş olabilir.

Disk sağlıklı diyor. Fakat disk seçenekleri kısmında içeriğin bir kısmı okunamıyor. Bu bozuk mu demek?

Bir de diskin 50 mb kısmı işletim sistemi, 2mb takas alanı 948 mb kısmı home dizini şeklinde. Format atarken veri kaybetmemek için bu dağılıma uygun format armıştım. Tamamen format atsam düzelir mi?

Yetkilendirme ile alakalı olabilir.

Yeniden sistem kurulumu yapacaksanız sadece 50 GB’lık bölümü biçimlendirilecek diye işaretleyeceksiniz. 948 GB’lık bölüm sadece /home olarak bağlanacak, biçimlendirilmeyecek.

Öyle yaptım zaten fakat yine açılmadı.

Açılmamasının nedeni harddisk mi? Yeni bir harddisk mi alayım? Yardımcı olabilecek yok mu?

yanlis kurulum yapmissin
usb ye pardusu tekrar kur rufusla ve format at

Kurulumu bu şekilde yaptım zaten.

yazdırırken dd modunda yazdırmadıysan bu hatayı alırsın
ya da piw ile kur usb ye

Usb’den oluşturduğum çalışan pardus ile verilerimi yedekledim. Pardusu tüm bölümleri yeniden format atarak kurdum. Harddiskte bir sorun yokmuş. Şu an her hangi bir sıkıntı yok.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.