Bilgisayarın saat ayarı

Bilgisayarımın saat ayarını nasıl yapabilirimi Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

merhabalar yukardaki gibi saatimi ayarladım fakat 2 saat geri gidiyor bu seferde hergün değiştirmek zorunda kalıyorum

@cuneyt.ulusoy
Avrupa üzerindeyken > Tamam İstanbul üzerindeyken > Tamam basınız yani sudo dpkg-reconfigure tzdata komutunu çalıştırdıktan sonra bir değişiklik yapmadan iki kere tamam seçiniz

bu ayarıda yaptım gene olmadı ne yapabilirim saatimi düzeltebilmek için

sudo nano /etc/adjtime açılan editör içersindeki UTC ifadesini LOCAL olarak değiştirip yeniden başlatın.

kaan hocam üstteki yazdığımı okumadınız herhalde şu an benim LOCAL olarak ayarlı bu ayarı yaptığım için zaten saatim 2 saat geriden geliyor

Hangi sürümü kullanıyorsunuz ve ikinci işletim sistemi olarak mı kurdunuz?

Pardus 17.5 sürümü kurulu ve tek işletim sistemi olarak kullanıyorum

sudo hwclock --set --date="ay/gun/yyyy 19:23:00" şeklinde değiştirmeyi dener misiniz?
ve sudo hwclock --hctosys komutunu çalıştırın.

hocam dediğinizi yaptım saatim şu an 8:54 görünmektedir ve bilgisayarı yeniden başlattım

sudo nano /etc/adjtime aşağıdaki gibi ayarlıdır
0.0 0 0.0
0
LOCAL

LOCAL ayarını UTC yaparak kaydedelim ve sistemi yeniden başlatalım. Başlatma sırasında bios tarih ve saati kontrol eder misiniz?

@kaan hocam teşekkürler biosun saat ayarı farklıymış onu düzelttim sonra

sudo nano /etc/adjtime
0.0 0 0.0
0
LOCAL

bu şekilde yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeldi.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.