.bin uzantılı dosyaların kurulumu

UNetBootin kurucam bilgisayara. Şu siteden UNetbootin - Linux Downloads 64 bit için olanı indirdim. Ancak .bin uzantılı bir dosya indiri. Sitede Ubuntu için şöyle bir kurulum yapılmasını söylemiş

sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install unetbootin

Bunu deniyim dedim olmadı. (Herhale Pardusta çalışan bir komut değil veya ben nasıl yapacağımı bilmiyorum.).

Bunu nasıl kuracağım konusunda yardımcı olur musunuz? Veya başka format usb si hazırlayabileceğim uygulama önerisinde bulunursanız da olur.

Dosyayı indirdiğiniz dizinde terminal açın ve sırayla aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo chmod 777 unetbootin-linux64-661.bin 
sudo ./unetbootin-linux64-661.bin
1 Beğeni

Başka bir program için de pardus için hazırlanmış olan Pardus Image Writer’ı (piw) deneyebilirsiniz.

sudo apt install piw 

komutu ile yükleyebilirsiniz.

Pardus Disk Kalıbı Yazıcısıyla hazırladığım Pardus format diskleri ile format atamıyorum.

PIW sadece usb cihazına yazabiliyor, diske değil. Ayrıca güncelleyiniz, yakın zamanda güncelleme oldu Pardus Disk Kalıp yazıcısında.

Dün denedim Pardus 17.4 sürümünü flasha yazdırdım. Ama boot menüsünde gözükmüyor.

Aşağıdai hatayı verdi. Ayrıca bir şifre isteme ekran geldi oranın ekran görüntüsünü alamadım. Şifreyi girdikten sonra hiç bir şey olmadı.

sudo ./unetbootin-linux64-661.bin

şeklinde deneyiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.