Bios Şifresi Unuttum

Bios şifresini unuttum ama pc açılıyor. Boot menüyede girebiliyorum. Pc de bios şifresi var nasıl kaldırabilirim. Kaldırmadan windows kurabilir miyim? Şifreyi hatırlamıyorum

Pardus’u kurarken biosda değişiklik yaptınız mı?
Eğer yapmadıysanız windows kurulum diski ile kurabilirsiniz.
Masaüstü bilgisayarı kullanıyorsanız kasanın içersinde bulunan bios pilini çıkartın ve bir süre bekledikten sonra pili takarak yeniden açın. Diğer donanım sorunları için google’dan arama yapabilirsiniz.

Bios şifresini resetlemek istiyorsaniz Bilgisayarin Elektrik kablosunu cirkarin. Laptop ise akküsünü de cikarin. Ardindan kasayi acip Mainboardun üstündeki Pili cikartin ve o halde 10 saniye boyunca bilgisayarin acma tuşuna basarak hardware reset yapin. Ardindan herşeyi yerine takin ve pc yi bootlayin. Ama dikkat tüm BIOS ayarlar siliniyor, yani bilgisayari dükkandan yeni satin almişsiniz gibi oluyor. Selamlar. Yardimim dokunursa, cevap verirseniz cok mutlu olurum. Kolay gelsin

1 Beğeni

hayır yapmadım. Kurulum diskim yok sanırım usb ye w10 atsam ve öyle yapsam olur mu

Laptop yeni, bios pilini çıkartmak işe yarar mı?

Pardus kurarken herhangi bir problemle karşılaşmadıysanız aynı şekilde windowsuda kurabilirsiniz.
Usb belleğinize windowsun kalıp dosyasını yazdırıp kurabilirsiniz.

Pilin yeni olup olmamasinla bir alakasi yok. Bios şifren elektronik bir memory des saklaniyor. Onun icindeki bilgileri kopile silmek icin bir kere Elektiriği kompile kesmen lağzim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.