Boot menu sorunu ve işletim sisteminin açılmaması

Bilgisayarımda debian ve ubuntu yüklü idi.

Debianı gparted ile silip pardus 17.0 yükledim.

Boot menude debian silinmemiş olarak görünüyor.

Ubuntu ve pardus ise açılış ekranında donup kalıyor.

Hocam şurada bişeyler anlatılmış ama bi bak bakalım işine yarayacak mı : OS-Uninstaller - Ubuntu Türkiye Wiki

Bir de bu var Boot menüden Ubuntu yu silmek – ırmak

Teşekkür ederim.

Birinci linkdeki program çalıştı.

windows yüklü olmadığı için ikinci linki deneyemedim.

Sorunun Çözüldü mü hocam?

Kazara hepsini sildim.

Silinen işletim sistemleri hala boot menude duruyordu.

Komple harddiske format atınca düzeldi.

Tamam hocam kolay gelsin sana. İyi geceler…

Boot-Repair-Disk içindeki os installer bir işe yaramıyor.

Gparted ile format atılmış gibi isimleri boot menude kalıyor.

Windowsda bulunan bcdedit te ise windows dışında işletim sistemleri görünmüyor.

Harddisk e format atınca düzeldi demiştin. Bu yeni sorun mu? Ben şu an w7 ve Pardus’u dual boot şeklinde sorunsuz kullanıyorum. Hatta 5.1 sürümünde olan ses sorunu da giderilmiş. Sadece internet problemi var. Gerekli bilgileri verdim, haber bekliyorum. İstersen tekrar kur. Çok yardımcı olamadım ama, sorunları okuyup, gerek kendimiz için gerekse forumdaşlar için çözüm bularak veya fikir vererek, böyle böyle alışcaz Pardus ortamına…
:slight_smile:

Harddiskin birinci bölümüne pardus 17.0 kurmak ikinci bölümünde ise çeşitli işletim sistemlerini denemek istiyorum.
Esas sorunum ikinci işletim sistemini birinci işletim sistemine zarar vermeden nasıl değiştirebilirim?
Komple format atmak birinci işletim sisteminide silmek demek.:slight_smile:

Os uninstallerın bu iş için yapıldığı söylensede işe yaramıyor.

Anladım. O zaman hangi sistemleri kurup denemek istiyorsan önce onları kur, en son Pardus’u. Çünkü ben de bikaç Linux kurup denedim, grubı sorunsuz kurup diğer sistemlere zarar vermeyen bir tek Pardus 17 çıktı. Ubuntu, elementary os pisi Linux falan hiçbiri w7 veya diğerlerini koruyamadı. Onun için tekrar kurarsan bu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum…
Evde şu an internet yok. Usb bağlantı sorununu da çözersem eğer, neler deniycem neler. Ama netsiz olmuyor :slight_smile: