broadcom BCM43142 wifi driver sorunu

merhaba, lenovo G510 model laptoopumda broadcom BCM43142 wifi adaptörü var fakat driver’ı yok.
pardus işletim sistemi (mint ve ubuntu da da yok) bu wifi adaptörünü yi tanımıyor ve wifi ye bağlanamıyorum, ne yapmalıyım?

ayrıca, daha önce aşağıda linkini paylaştığım konu başlığında, bi arkadaşın paylaştığı yöntemle sorunumu çözmüştüm fakat oradaki .sh dosyası ulaşılabilir değil. ne yapmalıyım? lütfen yardım edin.

Kablolu internete bağlanarak uçbirimden aşağıdaki komutları sırayla uygulayınız:

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

sudo apt install linux-headers-$(uname -r) build-essential dkms broadcom-sta-common broadcom-sta-dkms

sudo modprobe wl

İşlemlerden sonra internet kablosunu çıkartarak sisteminizi yeniden başlarabilirsiniz.

Not: Komutu çalıştırdıktan sonra sizden parola isteyecektir. Terminalden girilen parolalar gözükmez. Siz parolanızı yazarak ENTER tuşuna basınız.

3 Beğeni

İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.
yazdığınız gibi uyguladım. birinci seferde olmadı, bilgisayarı yeniden başlattım.
Baştan Tekrar uyguladım ve 2.seferde başarılı bir şekilde wi-fi bağdaştırıcı çalıştı ve wi-fi bağlandım.
çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar…
Not: bu komutlar vb pardus yazılımının içine entegre olsa olmazmı?

2 Beğeni

Tüm donanımların sürücülerini dağıtımın içine eklersek kalıp dosyasının boyutu çok büyük olurdu.

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.