Brother HL-2130 Yazıcı

Brother HL-2130 yazıcı kullanıyorum. Bu yazıcının sürücüsünü bulamadım. önerilen sürücü ile yükledim. Ancak yazdır dediğimde yazıcı çıktı vermiyor. Ne yapabilirim.

1 Beğeni

Yazıcınızın sürücüsünü buradan indiriniz.

linux-brprinter-installer-2.1.1-1.gz isimli sıkıştırılmış bir dosya inecektir. Bu dosya üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak buraya ayıkla seçiniz, bu sefer linux-brprinter-installer-2.1.1-1 isimli bir dosya çıkacaktır.

Bu dosyanın bulunduğu dizinde terminal / uçbirim açarak aşağıdaki komutları uygulayınız.

sudo apt-get update
sudo adduser kullanıcıadınız lpadmin
sudo bash linux-brprinter-installer-2.1.1-1

Sizden model girmenizi isteyecektir HL-2130 yazıp Enter basınız.
Hangi dosyaların yükleneceği ile ilgili bilgi verip yüklenip yüklenmemesini istediğinizi girmenizi isteyecektir; y yazıp Enter basınız.
İki tane lisanslarla ilgili birgi verecek onaylayarak devam ediniz.

Depodan yüklenecek bağımlılıkları onaylamanızı isteyecek onaylayınız.
Yükleme sonunda Will you specify the Device URI? diye bir soru soracak.
Yazıcı USB’den bağlı ise No (n) basınız.
Ağ yazıcısı ise Y basarak aygıtın urlsini giriniz. Daha sonra test sayfası soracak daha sonrada Entere basarak işlemleri bitiriniz. Yazıcınız sisteme eklenecektir.

1 Beğeni

Tamam yazıcım kuruldu iki sayfa dosya yazdırdım eksiksiz yazdırdı. Bu şekilde yardımcı olup sorunlarımızı çözerseniz milli işletim sistemimiz olan PARDUS’u herzaman heryerde kullanırız. inşallah mobil işletim sistemide yapabiliriz. Sağolun ALLAH razı olsun.

Yönergeleri kullanarak kurdum. Yazıcı çalışıyor ancak şu an kafayı yedi…Verilen işi defalarca tekrar etti. Sonunda da duracak diye beklememe rağmen kağıdın solunda yarım cm kalınlığında soldan 2cm mesafede kağıt boyunca gölgeleme çıkardı ve tepsideki tüm kağıdı bitirdi.Acaba yine tekrar eder mi?

Bu konu pek okunmadı galiba… Yine de bir sorunumu daha buradan yazayım. Selamlar

Pardusta birden fazla sayfayı yazdırmaya kalktığımda inanılmaz yavaş. Hakikaten yavaş çıkarıyor. Yardım rica ediyorum