Büyük boyutlu dosya kopyalama hatası

Merhaba,
Pardus 21 yüklü bilgisayarımdaki bilgileri yeni bilgisayarıma aktarmaya çalışıyorum. thunderbird veya virtualbox sanal dosyalarının boyutları 10 GB üstü. Bu dosyaları harici diske alıp yeni bilgisayardaki pardusa aktarmak istiyorum. ancak ne yaptıysam dosyaları alamadım.
harici disk ntfs biçiminde diske kopyalamaya çalıştığımda “uç uca eklenirken hata” mesajı alıyorum.
harici diski ext4 olarak biçimlendiriyorum yine hata alıyorum.

bulunduğu yerde arşivleyip aktarmaya çalışıyorum, arşivlenirken hata mesajı alıyorum.
arşivlerken parçalara bölerek aktarmaya çalışıyorum yine hata alıyorum.

ubuntu ve kali live olarak açtıp aktarmaya çalıştım yine hata aldım.
farklı harici disk/usb denedim yine olmadı.

küçük boyutlu dosyaları aktarmada sıkıntı yok ancak 1 gb üstü dosyalarda problem yaşıyorum.

dosyaları nasıl aktaracağım konusunda fikri olan var mı?
teşekkürler,

Kopyalama işleminde ilk önce ram belleğe atıyormuş. Sonra istenilen adrese atıyormuş.

Bu yüzden hata veriyor olabilir.

rsync komutu ile kopyalamayı deneyin.

Kopyalayacağınız dosyaları bir dizin içine atın.

Uzun adreslerde adresin iki başına " işareti konulmayınca çalışmıyor.

rsync -av "/home/pardus/Masaüstü/dizin1adı" "/media/pardus/A789-123C/dizin2adı"

Bu örnek siz kendi dizin adreslerini yazın.

Gui arayüzlü olan Grsync uygulamasını denedim çalışmadı. Hata verdi. Adreslerin başına ve sonuna " işareti koymuyor.

rsync yüklü değilse. sudo apt install -f rsync komutu ile yükleyin.

1 Beğeni

teşekkürler,
bahsettiğiniz “rsync” komutu ayrıca “dd” komutu ile yaptığım denemelerde de benzer hata mesajları aldım.
bilgisayarda 512 GB SSD var.
“fsck” komutu ile badsector kontrolü yaptırdığımda 200 civarı hatalı sektör çıktı ve bunların bir kısmını düzeltti. meğer temel problem buymuş.
sonrasında kopylanamayan bazı dosyaları kopyalabilir oldum.
selamlar,

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.