Canon DR-C130 imageFORMULA Tarayıcı Kurulumu-2021

Selamün aleyküm; Canon DR-C130 tarayıcısı hakkında daha önce BURADAKİ KONUDA da yardım talebinde bulunmuştum. Ancak herhangi bir sonuca ulaşamamıştım.

Gel zaman, git zaman deneme yanılma yolu ile kurulumu başarmış ve sonuca ulaşmış bulunmaktayım. Kurulumu adım adım hazırladım ve GİTHUB sayfama ekledim. Bu konun altında görüş ve önerilerinizi yazmaktan çekinmeyin. Akıl akıldan üstündür.

MANUEL KURULUM

Pardus 19 kurulu cihazlarda Canon DR-C130 imageFORMULA Tarayıcısının kurulumu hakkında tutmuş olduğum dökümandır. BU DOSYADAN manuel kurulum yapabilirsiniz.

DEB DOSYASI İLE KURULUM

Canon imageFORMULA DR-C130 Tarayıcısının PARDUS’ta çalışması için hazırladığım DEB dosyasıdır. Orjinal dosyanın postinst ve postrm dosyalarında düzenleme yapılmıştır. Dosyayı BURADAN indirin.

• Kurulumdan önce mutlaka sudo dpkg --add-architecture i386 kodunu çalıştırın.
  • Sonra depoları güncelleyin sudo apt update komutunu çalıştırın.
  • Daha sonra DEB dosyasının olduğu dizinde sudo apt install -f ./cndrvsane-drc130_fixed.deb komutunu çalıştırın.

Güle güle kullanın…

canon_drc130_secim_ekrani

ÖNEMLİ NOT:

Her seferinde bu seçim ekranını görmek istemiyorsanız. /etc/sane.d/dll.conf dosyasının içinde canon_dr satırını bulup başına # işareti koyun.

4 Beğeni