Canon E484 yazıcı yükleme sorunu

İyi günler, sınıfımda bulunan Canon E484 yazıcımın driverını PIXMA E484 - Support - Download drivers, software and manuals - Canon Europe adresinden en üstte olanını indirdim. Cup üzerinden add printers yaparak yazıcımı yüklemeye çalışıyorum. Driver seçiminde indirdiğim ppd dosyasındaki e480 dosyasını seçerek add printers yapıyorum fakat bi türlü çıktı alamıyorum. yardımcı olursanız çok memnun olurum kolay gelsin.

Linkte 3. sıradaki IJ Printer Driver Ver. 5.10 for Linux (debian Packagearchive) dosyasını indirip arşivden çıkartınız.
Arşivden çıkan cnijfilter2-5.10-1-deb dizinine ardından packages dizinine girerek terminal açıp;

sudo dpkg -i cnijfilter2_5.10-1_amd64.deb
sudo /etc/init.d/cups restart

komutları ile sürücünün sisteme eklenmesini ve servisin yeniden çalıştırılmasını gerçekleştiriniz. Yazıcı ekleme listesinden Canon ve PIXMA E484 seçerek yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

hocam gerçekten çok çok teşekkür ediyorum halletim sorunumu. Okulumuzda her sene sınıf değiştirince aynı sorunu yaşıyorum. bu sefer bu yöntemi kaydedip unutmayacağım sağolun

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.