CANON MF216N Ağ yazıcısı kurma

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #1

CANON MF216N yazıcı kurma nasıl olur?Tam anlatabilecek var mı

0 Likes

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #2

internet kablosuyla kullanıyorum yazıcıyı

0 Likes

(Mahmut Elmas) #3

Buda yazici surucusu. Mobilden girdigim icin icerige bakamiyorum ama kuramazsan daha sonra yardimci olabilirim.

0 Likes

Pardus ve windows 7 kurma
(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #4

linux var gözüküyor canonda olur mu 64 bit

0 Likes

(Mahmut Elmas) #5

olur zaten direk surucu linki verdim

0 Likes

(Faruk GÖLLER) #6

@mahmutelmas06 ın verdiği linkten Linux 64 bit ve İngilizce dilinde sürücüleri listeleyin. Türkçe sürücüsü yok malesef. Ardından listenen iki sürücüden en yenisini (11 Nisan 2019) indirin.

İndirmenin ardından linux-UFRII-drv-v370-uken-03.tar.gz adında bir klasör indirilenler dizininde olacak. İndirilenler dizinini açıp bu klasöre sağ tıklayın. Buraya ayıkla seçeneğine tıklayın ve sürecin bitmesinin ardından mevcut dizinde oluşan linux-UFRII-drv-v370-uken klasöründe 64-bit_Driver>Debian yolunu izleyin. Debian klasörü içinde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menüden Burada Terminal Aç seçeneğine tıklayın. Açılan terminal ekranında

sudo dpkg -i *.deb

komutunu yürütün ve şifreniz sorulduğunda şifrenizi girin. Şifrenizi yazarken gözükmeyecektir. Şifrenizi yazın ve enter tuşuna basın.

Bende bu yazıcı yok. Sadece yardımcı olmak için sürücü dosyasını indirip baktım, o yüzden kesin çözüm budur diyemem, denemekte fayda var sanırım.

1 Like

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #7

yaptım ondan sonra nasıl yapıcaz?

0 Likes

(Faruk GÖLLER) #8

İşte bu işlem bu yazıcı modelinin sürücülerini kurmuş olması gerekiyor.

0 Likes

(uğur gülbüz) #9

Yakın olsan birlikte kurardik hemde ogretirdim kurulumu… ordu unyedeyim.

1 Like

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #10

**açılmıyor canon programı **

0 Likes

(Cüneyt Ulusoy) #11

Yazıcı ayarları programını açarak, Ağ yazıcınızı seçip marka canon > sürücü olarak MF210 series seçerek yükleyip deneyiniz.

1 Like

(Sezgin MENDİL) #12

Uğur bey selamlar, ben de Ünye’deyim. Ne işle meşgulsünüz?

0 Likes

(uğur gülbüz) #13

Sezgin mendil bey Ünye devlet Hastanesi’ndeyim…buyurun bı çay içelim digcektim unutmuşum Ramazan’ı ramazan sonunda beklerim çaya muhabbete herzaman beklerim…

1 Like

(Sezgin MENDİL) #14

Aslında dün ordaydım, erken tanışsaydık gelirdim. Ben de Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Okulunda çalışıyorum. Ben de beklerim, yolunuz düşerse.

0 Likes

(uğur gülbüz) #15

Sezgin mendil teşekkür ederim… www.akkusradyo.com bu siteden herzaman ulaşabilirsiniz bana…

1 Like

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #16

olmadı yazıcı yapamadım

AĞ yazıcısını bilgisayar bağlanıp yapabilecek var mı?

Yükledim driveri ama lan kablosuyla yazdıramıyorum yazıcıya bir şey gitmiyor.

0 Likes

(Muharrem Enes ŞENTÜRK) #19

ağ yazısını kuramadım yardım edebilecek var mı?

0 Likes

(Cüneyt Ulusoy) #20

https://belge.pardus.org.tr/pages/viewpage.action?pageId=10027788

0 Likes