CANON MF216N Ağ yazıcısı kurma

CANON MF216N yazıcı kurma nasıl olur?Tam anlatabilecek var mı

internet kablosuyla kullanıyorum yazıcıyı

Buda yazici surucusu. Mobilden girdigim icin icerige bakamiyorum ama kuramazsan daha sonra yardimci olabilirim.

linux var gözüküyor canonda olur mu 64 bit

olur zaten direk surucu linki verdim

@mahmutelmas06 ın verdiği linkten Linux 64 bit ve İngilizce dilinde sürücüleri listeleyin. Türkçe sürücüsü yok malesef. Ardından listenen iki sürücüden en yenisini (11 Nisan 2019) indirin.

İndirmenin ardından linux-UFRII-drv-v370-uken-03.tar.gz adında bir klasör indirilenler dizininde olacak. İndirilenler dizinini açıp bu klasöre sağ tıklayın. Buraya ayıkla seçeneğine tıklayın ve sürecin bitmesinin ardından mevcut dizinde oluşan linux-UFRII-drv-v370-uken klasöründe 64-bit_Driver>Debian yolunu izleyin. Debian klasörü içinde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menüden Burada Terminal Aç seçeneğine tıklayın. Açılan terminal ekranında

sudo dpkg -i *.deb

komutunu yürütün ve şifreniz sorulduğunda şifrenizi girin. Şifrenizi yazarken gözükmeyecektir. Şifrenizi yazın ve enter tuşuna basın.

Bende bu yazıcı yok. Sadece yardımcı olmak için sürücü dosyasını indirip baktım, o yüzden kesin çözüm budur diyemem, denemekte fayda var sanırım.

1 Beğeni

yaptım ondan sonra nasıl yapıcaz?

İşte bu işlem bu yazıcı modelinin sürücülerini kurmuş olması gerekiyor.

Yakın olsan birlikte kurardik hemde ogretirdim kurulumu… ordu unyedeyim.

1 Beğeni

**açılmıyor canon programı **

Yazıcı ayarları programını açarak, Ağ yazıcınızı seçip marka canon > sürücü olarak MF210 series seçerek yükleyip deneyiniz.

1 Beğeni

Uğur bey selamlar, ben de Ünye’deyim. Ne işle meşgulsünüz?

Sezgin mendil bey Ünye devlet Hastanesi’ndeyim…buyurun bı çay içelim digcektim unutmuşum Ramazan’ı ramazan sonunda beklerim çaya muhabbete herzaman beklerim…

1 Beğeni

Aslında dün ordaydım, erken tanışsaydık gelirdim. Ben de Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Okulunda çalışıyorum. Ben de beklerim, yolunuz düşerse.

Sezgin mendil teşekkür ederim… www.akkusradyo.com bu siteden herzaman ulaşabilirsiniz bana…

1 Beğeni

olmadı yazıcı yapamadım

AĞ yazıcısını bilgisayar bağlanıp yapabilecek var mı?

Yükledim driveri ama lan kablosuyla yazdıramıyorum yazıcıya bir şey gitmiyor.

ağ yazısını kuramadım yardım edebilecek var mı?

https://belge.pardus.org.tr/pages/viewpage.action?pageId=10027788

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.