Canon MF237W Tarayıcı Sorunu

Merhaba Canon I-SenSys MF237W cok fonksiyonlu yazıcımı bilgisayarımıza tanıttık ancak. tarama işlemi yaparken boş tarıyor. tarayıcı çalışıyormuş gibi okuyucu sensör hareket ediyor ancak ekrana boş sayfa atıyor. tarayıcıyı windows işletim sistemi olan bir bilgisayarda denedim herhangi bir sorun yok tüm taramalar başarılı. fotokopi de çekebiliyor sorunsuz ancak Pardus işletim sisteminde tarama yapar gibi gösterip ekrana boş sayfa çıkartıyor. ufak bir ayrıntıya dikkat ettim ekrana anlık bir kırmızı çizgi atıyor. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Bu sürücü indirip yükleyin.

bu sürücüyü indirip kurdum denedim ancak sorun yine aynı düzelmedi.

Readme dosyasında aşağıdaki komutu girin diyor.
$ xhost +SI:localuser:root

yazıcıyı silin
PPD dosyasını seçin Web Sitesi engellediği için bu PPD dosyasını yükleyemiyorum.
PPD dosyası linux-UFRII-drv-v540-uken/x64/Debian/cnrdrvcups-ufr2-uk_5.40-1_amd64.deb dosyasının içinde. Deb dosyasını açmak için
$mkdir tmp
$dpkg-deb -R cnrdrvcups-ufr2-uk_5.40-1_amd64.deb tmp

tmp dosyasının içinde /usr/share/cups/model/ içinde ilgili dosyayı bulun.
Tekrar kurulumda Sürücü Seçin kısmında PPD işaretleyin
CNRCUPSMF230ZK.ppd

PPD dosyasını seçin Web Sitesi engellediği için bu PPD dosyasını yükleyemiyorum.
PPD dosyası linux-UFRII-drv-v540-uken/x64/Debian/cnrdrvcups-ufr2-uk_5.40-1_amd64.deb dosyasının içinde. Deb dosyasını açmak için
$mkdir tmp
$dpkg-deb -R cnrdrvcups-ufr2-uk_5.40-1_amd64.deb tmp
tmp dosyasının içinde /usr/share/cups/model/ içinde ilgili dosyayı bulun.
ve yükleyin.

Merhaba. Dediklerinizi de denedim maalesef sorunumuz düzelmedi. tarama işlemi yaparken yine aynı sorunla karşılaşmaktayız.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.