Canon PIXMA G2410 tarayıcı çalışmıyor

Merhabalar,
Windows’tan Pardus’a geçişimi tamamlamak için önümde sadece bir engel kaldı; Canon PIXMA G2410 çok fonksiyonlu aygıtımı kullanabilmek. Adı geçen aygıtın yazıcı kısmını kurup kullanmayı başardım ancak tarayıcı konusunda talihim yaver gitmedi.
sane-find scanner komut çıktısı aşağıdadır
sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the
** # result is different from what you expected, first make sure your**
** # scanner is powered up and properly connected to your computer.**

** # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that**
** # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapter.**

found USB scanner (vendor=0x04a9 [Canon], product=0x183a [G2010 series]) at libusb:001:009**
could not fetch string descriptor: Pipe error**
** # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may not be supported by**
** # SANE. Try scanimage -L and read the backend’s manpage.**

** # Not checking for parallel port scanners.**

** # Most Scanners connected to the parallel port or other proprietary ports**
** # can’t be detected by this program.**
scanimage -L çıktısı da aşağıdaki gibidir

sudo scanimage -L

No scanners were identified. If you were expecting something different,
check that the scanner is plugged in, turned on and detected by the
sane-find-scanner tool (if appropriate). Please read the documentation
which came with this software (README, FAQ, manpages).

scangearmp2 komutu da tarayıcıyı bulamadığını iddia editor.
eğer bu problemle ilgili önerisi olan varsa ve paylaşırsa minnettar olurum

Selamün Aleyküm
simple-scan paketini yükleyip Basit Tarama(Simple Scan) yazılımını açıp deneyebilir misiniz?

Aleküm Selam
Cevapladığınız için teşekkür ederim
Simple-scan ile tarayıcıyı görüyor ancak tarama yapmak istediğimde tarayıcıya bağlanılamadı tarama başarısız oldu iletisi alıyorum. sudo simple-scan ile denediğimde de aynı sonuca ulaştım.
tarayıcı üzerinde herhangi bir başlatma veya otomatik tarama düğmesi bulunmuyor (kastettiğim tarayıcıyı sürekli açık halde tutmaya yarayan bir düğme yok).
scanimage -L
device `pixma:04A9183A’ is a CANON Canon PIXMA G2010 Series multi-function peripheral
yukarıdaki de scanimage çıktısı
scangearmp2 ile de deneyeceğim gelişmeleri aktarırım
bu esnada önerebileceğiniz şeyler varsa memnuniyetle denerim
tekrar teşekkürler

Maalesef tarayıcıyı Pardus 19.4 Backports ile kullanmak da mümkün olmadı. Ubuntu 20.04 ile çok fonksiyonlu aygıtı ayarlamak ve kullanmak mümkün oldu. 5.4.0-58-generic
kernel ile çalışan bu sistemde libsane 1.0.29-0ubuntu5.2 amd64 versiyonunda. Umarım benzer bir sonucu Pardus ile elde etmek de mümkün olur ancak ben yapamadım. Yılmak yok Pardus kullanmaya devam.
İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.