Castle Game Engine ile oyun programlama

Mrb arkadaşlar bugünlerde Castle oyun motoruna bir göz atmak istedim. öncelikle componenti lazarus a yükledim problemsiz.
Castle paleti üzerindeki TCastleControl ile çalıştım ve ekranda 3d birgörüntü elde edebidim. fakat
Eger iş formsuz bir uygulamaya gelince işler karıştı.
Prograb birtürlü derlenmedi ve Error while linking hatası verdi. Türkçe hiç bir kaynak yok.Bu yüzden bu notu buraya düşmekte fayda var.
Çözüm ise depodan
libgtkglext1
libgtkglext1-dev opengl kütüphanelerini yüklemek oldu :slight_smile:

2 Beğeni

Neden unity3d kullanmıyorsun? Türkçe kaynak da bulabiliyorsunuz. Ben Pardus 17 üzerinde bir kaç deneme yaptım sorunsuz çalıştı.

Mrb, Geri dönüş için teşekür ederim. Castle Game Engine geliştirilmeye devam ediyor. Hemde lazarus ile oyun tasarlamak daha keyifli olur diye düşünüyorum. Eger benim gibi düşünenler var ise ve takıldıkları bir konu olursa yardım etmeyi isterim. Bilgi payalaştıkca coğalır. :slight_smile:

1 Beğeni

Haxeflixel de çoklu-platform oyunları için biçilmiş kaftandır.

1 Beğeni

Geri dönüş için teşekkür ederim. Öneriniz üzerine Haxeflixel inceledim. Ve şu soruları sormak istiyorum visual studio ücretsiz mı?. Godot nasıl?

Emrah hocam söylediğiniz programlar ücretsizdir

Godot oyun motoru editörü ( Flatpak ile )

Visual Studio Code (Flatpak ile) kurulum

flatpak ile kurulum yapabilisiniz, visual’un kendi sitesinide deb paketide mevcutur

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.