Chrome Proksi Ayarlama Hatası

Pardus 17.4’de chrome yükledikten sonra proksi yönlendirmesini manuel olarak girmek istediğimizde aşağıdaki gibi hata alıyoruz. Çözümü var mıdır?
chrome_proxy_hata

Aynı ayarları firefox ile deneyerek olup olmadığını kontrol edermisiniz?

Merhaba Kaan Bey,

Firefox’ta sorun yok tercihler altından değiştirebiliyoruz. Ancak sağlık birimiz e-reçete için e-imza’da arksigner kullanmakta oda chrome’da çalıştığında hatasız firefoxta anahtarı görmüyor.

Pardus proxy ayarları - kaan tarafından #2 linkinde ki terminal ile ayarlamayı deneyebilir misiniz?

Asım Bey selamlar. Firefoxta arksinger çalışabilmekte ancak gücellemeden sonra yeniden arksingerı kurmak gerekebiliypr. Ben hastanede EBYS de imzaları firefoxta da chromda da sorunsuz atabiliyorum. Pardus 17.4 kurulu. Selametle. İyi çalışmalar.

Merhaba Mesut Bey,

Güncelleme yapıldığı bilgisini Sağlık Bakanlığında aldık. Versiyon 2’ye geçilmiş ama http://demo.arksigner.com/v2 ile test başarılı oluyor. Yeniden kurmamıza rağmen Firefox 60.4’de hata almaya devam ediyoruz. Chrome’da sorunsuz çalışıyor.
Cevap için teşekkürler iyi çalışmalar selamlar.

Firefox ESR 52.9’da güncellememesi çin sudo apt-mark hold firefox-esr kodunu çalıştırdım. Böylece aynı versiyonda sabitlendi. Çünkü ÇKYS güncel ESR sürümünde açılmadı. Artık 52.9 sürümü ile hem ÇKYS’de hem de arksingerde sorun yaşamıyorum. Bir deneyin isterseniz. İyi çalışmalar.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.