Chrome remote desktopta bilgisayrımı çevrim içi yapmak

Selamünaleyküm
normalde Windowsta yükledikten sonra aşağıda kur deyip isim ve şifre istiyordu böylece karşıdaki kişi beni görebiliyor ve bilgisayara bağlanabiliyordu. İnternette kullanıcı tanımlama diye bir şey geçiyor ama anlamadım.
Ekran Görüntüsü - 2020-07-20 11-29-53
burada benim bilgisayarı çevrim içi nasıl yapabilirim

chrome içinden https://remotedesktop.google.com/access adresine girin ve ilerleyin deb uzantılı dosyayı indirin. İndirdiğiniz dizine girip, dizin içersinde sağ tık burada terminal aç seçeneğini seçin.

sudo dpkg -i chrome-remote-desktop_current_amd64.deb
sudo apt -f install

komutlarını çalıştırın. Chromea eklenti kurulacaktır. Gerisi windowsda yaptığınız işlemlerin aynısı.

halak@pardus:~$ sudo dpkg -i chrome-remote-desktop_current_amd64.deb
[sudo] password for halak:
dpkg: hata: ‘chrome-remote-desktop_current_amd64.deb’ arşivine ulaşılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok
halak@pardus:~$ sudo dpkg -i chrome-remote-desktop_current_amd64.deb
dpkg: hata: ‘chrome-remote-desktop_current_amd64.deb’ arşivine ulaşılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok
halak@pardus:~$

bulunamadı diyor

Önceki mesajımı dikkatli okuyunuz:

özür dilierim görmemişim ama dizine gidip yaptım gene aynı şey oldu (resimdeki)

Dizin içersinde indirilen dosyayı görüyormusunuz?

görüyom Ekran Görüntüsü - 2020-07-20 12-31-41

Hata vermemiş. Kurulmuş olması gerekiyor. Chromu açın eklentiyi görmeniz gerek.

eklenti yükleniyor girbiliyorum da ama başkasının benim bilgisayara bağlanması için kendimi çevrim içi yapmam lazım burdaki gibi benimde çevrim içi olmam lazımEkran Görüntüsü - 2020-07-20 12-35-07

Uzaktan Destek bölümüne girin. Kod oluştur diyin Diğer bilgisayardan aynı yerdeki kutucuğa kodu yazıp bağlanın.

o oluyor evet ama linuxta yukarıdaki gibi kod oluşturmadan direk şifre ile giriş olmuyor mu mesela yeşil olanların birine bastığımda şifresini girip girebiliyorum program açık olmasa da
olmuyorsada yardımlarınız için teşekkür ederim

Güvenlik sebebi ile olmayabilir. Eklentinin bug’u olabilir.

Tamam her şey için teşekkür ederim büyük ihtimal bug’u vardır.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.