Chromium tam ekran olmuyor

Merhabalar, Pardus 19 kullanıyorum fakat chromium penceresini tam ekran yapamıyorum olmuyor, aşağıdan yukarıya doğru büyüyor sağdan sola büyümüyor. Ne yapmalıyım acaba?

teşekkürler iyi çalışmalar

banada aynısı oldu.Pardus mağazadan kaldırıp,tekrar kurmayı dene…sorun kalkıcaktır…

Masaüstü kısayol oluşturup kısayolun içeriğini aşağıdaki şekilde değiştirebilirsin.
--start-maximized tam ekran açar.
--password-store=basic açılışta şifre sorulmasına engel olur.
-incognito gizli modda açar.

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Name=Chromium Web Browser
Comment=İnternet’e erişin
Exec=/usr/bin/chromium %U --start-maximized --password-store=basic -incognito
Icon=chromium
Path=
Terminal=false
StartupNotify=true

Aynı değişikliği menude yer alan chromium simgesine sağ tıklayıpda yapabilirsin.

kaldırıp tekrar kurdum bu defa da tam ekran açılıyor fakat küçülmüyor ayrıca youtubede tam ekran video izlediğimde tam ekran yapma simgesi ve kalite arttırma sekmesi çalışmıyor. o simgelere bastığımda videoyu durduruyor tekrar bastığımda videoyu oynatıyor.

tamam teşekkürler o sorun halledildi. şimdide tam ekranda yourtube de video izlerken sağ alttaki ekran büyütme ve küçültme simgesi pasif çalışmıyor diğer simgelerde pasif.

O sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum.
Kısayolları denedin mi?
Mini oynatıcı i tuşu
Sinema modu t tuşu
Tam ekran f tuşu

Bu tuşlardan birine iki sefer basarsan youtube ekranı ilk haline dönüyor.

sorunu buldum sanırım. chrome tam ekran oluyor alttaki simgelerin üzerine geldiğimde çalışmıyor fakat biraz aşağısına tıkladığımda oluyor. yani sanki satır kaymış gibi. bunu nasıl çözebilirim acaba?

teşekkürler

Sorunun Chromium profil ayarlarınızda olup olmadığını anlamak için, alttaki komut ile yepisyeni bir chromium profili başlatıp sorun var mı diye kontrol edebilirsiniz.

chromium --user-data-dir=yeni_profil

ya da

chromium-browser --user-data-dir=yeni_profil

Bu komutu koştuğunuz yerde “yeni_profil” isminde bir klasör oluşacaktır. Denemeniz bittikten sonra chromium’u kapatıp klasörü silebilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.