çizici kesici plotter kurulumu

merhaba
grafik işiyle meşgulüm inkscape proğramından plottere (folyo kesim makinesi) kesim için çizim göndermem gerek windows ta bunu kullanıyordum ama pardus 17,2 de bunu başaramadım hatalar veriyor hataları sırasıyla düzeltmeye çalıştım fakat …Could not open port. Please check that your plotter is running, connected and the settings are correct.
hatası alıyorum bu hatayı gideremedim.usb port ayarını yapamadım hangi usb hangi cihaza bağlı görünmüyor windows taki gibi bunun bir yeri varmı.

inkscape programını nasıl kurdunuz? Depoda mevcut sudo apt-get install inkscape komutu ile kurabilirsiniz.

proğramı depodan ismiyle aratıp kurdum proğram çalışıyor fakat çizimlerim plt uzantısıyla kayıtlı bunları açmıyor.plotter sorunuda var. yeniden önerdiğiniz gibi kuracağım nereden silmeliyim

Nasıl bir kurulum yaptınız? wine ile kurulum yaptıysanız uninstal ile depo ekleyerek yaptıysanızsudo apt-get purge --remove inkscape komutu ile kaldırabilirsiniz.

UniConvertor failed:

Traceback (most recent call last):
File “/usr/bin/uniconvertor”, line 13, in
uniconv_run()
File “/usr/lib/python2.7/dist-packages/uniconvertor/init.py”, line 83, in uniconv_run
from app.io import load
File “/usr/lib/python2.7/dist-packages/uniconvertor/app/init.py”, line 69, in
from conf.configurator import Configurator
File “/usr/lib/python2.7/dist-packages/uniconvertor/app/conf/configurator.py”, line 11, in
from app.events import connector
File “/usr/lib/python2.7/dist-packages/uniconvertor/app/init.py”, line 69, in
from conf.configurator import Configurator
File “/usr/lib/python2.7/dist-packages/uniconvertor/app/conf/configurator.py”, line 13, in
from sk1libs.utils.fs import gethome
ImportError: No module named sk1libs.utils.fs

plt dosyasını açmak istediğimde bu uyarıyı alıyorum.paket yöneticisinden sildim sizin önerinize göre yükledim sonuç değişmedi

sonuç değişmiyor inkscapenin dosyasını bulamadım nereye kayıt ediliyor.uğraşıp çözmek istiyorum ama windows gibi dosyalara com port listelerine ulaşamıyorum.

Örnek dosyayı gönderirmisiniz? Birde ben deneyeyim.

dosyayı mail ile gönderdim buradan göndermek istedim dosyalar için izinli değil uyarısı geldi gönderilecek dosyalar için uzantı belirtmiş onların içinde plt yok.

Mailinizde ekli bir dosya yok. Tekrar gönderebilirmisiniz?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.