[ÇÖZÜLDÜ] Pardus alttaki çubuğun rengi nasıl değişir bilen var mı?

Pardus 19.2 Gnome sürümünü kullanıyorum.Yeni başladığım için çok fazla bilgim yok. Başlat çubuğunun rengini beyaz yapmak istiyorum nasıl yapılır?

Merhabalar

Panele sağ tıklayıp, PanelPanel Tercihleri… menüsünü açtıktan sonra Görünüm bölmesine tıklayıp Arkaplan başlığında yer alan Biçim ayarını “Tek Renk” yaparak istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ayrıca şeffaflık ve diğer ayarlar da bu bölmede yer almaktadır.

iyi forumlar…

*Not: Gnome için sorduğunuzu farketmedim, benzer şekilde Ayarlar menüsünde Panel seçeneklerini kullanarak düzenleyebilirsiniz, elimde gnome kurulu bir makina olmadığından net olarak yazamıyorum.

panelrengi

1 Beğeni

Bu Xfce icin. Arkadas gnome icin sormus.

1 Beğeni

ilk olarak ince ayar sihirbazı yüklemeniz gerekiyor bunun için

synaptik paket yöneticisi içinde ara sekmesi içinde gnome-tweaks aratın ve kurlum için işaretleyip kurun

kurulum tamamlandıktan sonra ince ayar sihirbazını çalıştırın sihirbaz içinden eklentiler menüsünü tıklayın

eklentileri içinde dash to panel eklentisinin ayar simgesini tıklayın açılan menüden tarz sekmesine girin ve orada alt tarafta template ayarları içinden istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ben siyah beyaz yaptım mesala

1 Beğeni

Hallettim yine de teşekkürler :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.