(ÇÖZÜLDÜ)React native usb de takılı android telefonu ve javayı bulamıyor

Çözüm: apt ile adb adlı paketi yükledim restart attım düzeldi. Öncesinde nodejs yi de manüel olarak güncellemiştim. Şuradaki: How to Update Node.js to Latest Version {Linux, Windows, and MacOS}
option 2 ile güncellemiştim, bu şart kesinlikle! Zaten uyarılarda bunu yapın kesin diyor.
Başka bir yine linux pc de hiçbir sorun yaşamadım. O da debian bazlı. Bu laptop biraz eski olabilir, ama hala işe yarıyor. Çalışmamasına anlam veremedim. USB hata ayıklama açık. Tekrar izni kaldırıp geri de açtım. Bir de JAVA_HOME not set diyor ama öbür react native çalışan pc de baktım, onda bile pathe eklenmediği halde çalışıyordu. Zaten java artık şart değil react native için ama çalışmamak için bahane arıyor program sanki. Visual studio code dan yapıyorum.

npx react-native start
yazıyorum bir terminalde. Diğer terminalde ise

npx react-native run-android

yazıyorum, ama bu ikinci cihazda:
error Failed to launch emulator. Reason: No emulators found as an output of emulator -list-avds.
warn Please launch an emulator manually or connect a device. Otherwise app may fail to launch.

diyor. Ne yapmalıyım?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.