CS:GO fps sorunu ve Mobil PUBG Emulator

Merhabalar ben steam üzerinden cs:go kurdum ve oynayabiliyorum fakat oyunda windows a oranla büyük bir fps farkı var ve oyunda ani takılmalar yaşıyorum.
Mobil PUBG Emulatoru wine ile kurdum fakat oyun açılmıyor malesef uçbirim ile wine Tencent Gaming Buddy yazınca bulamıyor exesi ise çalışmıyor.

1 Beğeni

Pardusta kurulu olarak gelen ekran kartı sürücüsü açık kaynaklı olan nouveau sürücüsüdür.

Bu sürücü yazılımını Nvidia yapmıyor, gönüllü geliştiriciler yapıyor. (Amd için de aynı şeyler geçerli.)

Kartınızdan en iyi performansı almak için Nvidianın resmi sürücüsünü kurabilirsiniz. Sitesinden .run uzantılı dosyayı indirip terminalden kurabilirsiniz.

Sıkıntı yaşarzanız forumda bununla alakalı pek çok konu bulunuyor, arama yapınız.

1 Beğeni

Sağolun bilgilendirme için fakat ben amd sitesinden linux destekli driver yükledim kurulumda desteklemiyor tarzı bir sorun çıktı windows sürümünü mü yüklemem lazım kartım r7 370
sorun bu şekilde

error: Detected X Server version ‘XServer 1.19.2_64a’ is not supported. Supported versions are X.Org 6.9 or later, up to XServer 1.10 (default:v2:x86_64:lib:XServer 1.19.2_64a:none:4.9.0-8-amd64:)
Installation will not proceed.

Removing temporary directory: fglrx-install.K1M878

Amd belirli kartlar dışında linux desteğini kesmişti.

Bu linkte biraz aşağılarda desteklenen kartları görebilirsiniz. (R7 370 maalesef yok)

Açık kaynak driverini yani halihazırdakini kullanmaya devam edin.

şuan windows sürümünü de denedim ve wine ile çalıştırdığımda hata 173 - amd grafik kartı donanımı bulunamadığından amd yükleyici devam edemiyor.
:frowning:

Wine bazı windows uygulamalarının, bazı kısımlarını linux ortamında sanallaştırma olmadan çalıştırmaya çalışan bir uygulama.

Dolayısıyla her uygulamayı sorunsuzca çalıştırır diye kimse bir iddiada bulunmuyor. Uygulama çalıştırabileceği şeyler içeriyorsa çalıştırır.

İkinci olarak, Windows için hazırlanmış bir driver linuxta wine ile de olsa çalışmaz. Bu basit bir uygulama değil ki, sürücü yazılımı.

İlla oyun oynamak istiyorsanız Çift İşletim Sistemi kurun. Hem Windows’unuz olsun hem de Pardus’unuz. Oyun oynamak için diğerine girersiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.