CS:GO Steam Başlatma Hatası (Fatal Error)

Merhaba pardus sistemime bugün csgo indirdim steamdan. sonra herşeyi bitirip güncellemeleri de yaptıktan sonra oyunu başlattım, sonrasında tam açılırken fatal error hatası verdi google’a yazınca zaten direkt olarak çıkıyor hata görseli: https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/1637597681359-png.1223086/

windows penceresi olduğuna bakmayın googledan aldım hata resmini aynı hatayı pardus 21.4 gnome işletim sistemimde verdi.

çözümlerin neredeyse hepsini inceledim chatGPT’ye sordum uyguladım denedim ama yapamadım bir türlü, pardus destek ekibinden birisi yardım edebilir mi?

Merhabalar,
Steam sürümünüz güncel olmayabilir veya doğru şekilde yüklenmemiş olabilir. Şu adımları ayrı ayrı deneyebilirsiniz:

1. Steam menüsünden güncellemeleri denetleyin.
  2. Terminal (Uçbirim) üzerinden şu komutu çalıştırın sudo apt update && sudo apt upgrade -y
  3. Steam’i resmi sitesinden tekrar indirip kurun

denedim fakat olmadı.

@yusuf4
Birkaç önerim daha olacak:

1. Steam hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyin
  2. Ayarlar> İndirilenler > İndirme önbelleğini temizleyin. Sonra steami yeniden başlatın
  3. Makinede yeni bir kullanıcı açın ve ismini olabildiğince kısa tutun, steami yükleyip tekrardan deneyin. bazı kullanıcılar eğer kullanıcı adları 16 karakterden büyükse sıkıntı yaşadıklarını ifade etmişler (Kaynak: Steam crashes with various Valve titles if run from a user with 16 or more characters · Issue #5161 · ValveSoftware/steam-for-linux · GitHub)
  4. Oyun dosyalarını doğrulayın (Oyun ayarları > yerel dosyalar > oyun dosyalarını doğrulayın) veya oyunu silip tekrardan yüklemeyi deneyin

Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz

1 Beğeni

aliberk önerilerin için çok teşekkürler fakat hala olmadı denedim hepsini.

Steam’in ayarlarını kullanarak CSGO ayarlarına gelin ve Steam play aktif ise devre dışı bırakın.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.