Ctrl+alt tuşu ile tty1pardus ekranı

Libre office programında çalışırken ctrl+alt tuşuna bastım. Tty1 ekranı geldi exit diyip parola girsemde çıkış yapamıyorum yardım eder misiniz? Bilgisayarda takılı flashım var ve ödev yapıyordum toptan kapatıp açmam sağlıklı olmayacak

ctrl-alt-f7 basınız, çalıştığınız ekrana dönecektir.

Maalesef bi değişme olmadı

ctrl+alt tuşuna basılı tutarak sırasıyla f7 f6 f5 i deneyin. Son çare kapatıp açtığınızda da LibreOffice kaldığınız yerden yüklemesi gerekir.

Farklı bi klavye ile sorun giderildi fakat kendi klavyemde alt tuşu çalışmıyor, herhangi bir öneriniz var mı? Sistemden mi kaynaklı yoksa pcnin donanımı ile mi alakalı?

Klavyenizde fn tuşu var ise bazı klavyelerde fn lock olabiliyor. Fn lock açık ise f1, f2, f3…f12 tuşları sadece fn önzelliği için çalışıyor. bastığınızda ctrl+alt+f7 yaptığınızda f7 yi görmez.
esc-fix-fn-key-not-working-laptop

Benim klavyemde fn lock tuşu esc altında. Fn+esc tuşlarına basınca resimdeki mavi özrllikleri sabitliyır tuşlara.

1 Beğeni

Bilgisayarımda Resimdeki gibi fn tuşunun yeri, alt yerine fn ile basıncada algılamıyor

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.