Cura dilimleme programı profil yükleme

Selamun Aleyküm değerli dostlar 3d yazıcımda ürünleri basabilmek için CURA programını kullanıyorum bu programa yazıcı profillerini yüklemek için windowsta program files içine ekleme yapıyorum. aynı programın linux sürümü var fakat app image biçiminde var tıkla çalışyıt şeklinde çalışıyor nereye kurulduğunu sistem dosyaları nerede bilmiyorum app uzantılı programların sistem dosyaları nereye kayır olur bilen var mı acaba?

Tıkla çalıştır şeklindeyse herhangi bir yere kurulum yapılmıyor olması muhtemeldir.

Sitesinden indirdiğinizde şu şekilde kurmanız gerekiyor:

sudo mv Ultimaker_Cura-4.8.0.AppImage /usr/bin/cura
sudo chmod +x /usr/bin/cura 

Çalıştırmak için terminalden :

cura

Bulunduğu dizin:

/home/$USER/.local/share/cura/4.8/
1 Beğeni

Tarif ettiğiniz şekilde yaptım oldu çok teşekkür ederim. her defasında terminalde cura yazmamak için neler yapabilirim acaba

Aşağıdaki kodu çalıştırarak başlatıcı oluşturabilirsiniz. Daha sonra uygulama listesinde gözükecektir.

echo $'[Desktop Entry]\nName=Cura\nExec=/usr/bin/cura\nType=Application\nIcon=""' > /home/$USER/.local/share/applications/cura.desktop

Not: İcon koymak için Icon="" kısmına görselin konumunu koyabilirsiniz. Icon="/bilgisayardaki/dosyanın/konumu"

icon gözükmedi onun haricinde menüye eklendi teşekkür ederim

İcon için bahsettiğim şekilde kökten itibaren dosya konumunu vermeniz gerekli. Dosya konumunu bilmiyorsanız dosyaya sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra açılan pencerede üst klasör yazan yerde dosyanın konumu yazar.

resim

bu şekilde yaptım zaten fakat resmin çöznürlüğüne dikat etmedim ve jpg yerine png kullandım belkide bu şekilde olduğundan uyumsuzluk oldu

echo $’[Desktop Entry]\nName=Cura\nExec=/usr/bin/cura\nType=Application\nIcon="/home/serkan/.local/share/cura/4.8/cura.jpg"’ > /home/$USER/.local/share/applications/cura.desktop

bu şekilde yaptım

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.