D config mause settings

Mause orta tuşu yani tekerleğin sayfa kaydırma hızını ayarlamak istiyorum. Mause ayarlarında bu özellik yok d config ile yapmaya çalışıyorum fakat hangi ayar olduğunu bulamadım ayarları bozmakta istemiyorum. Hangi ayar kısmı mause tekerlek kaydırma hızını arttırır.
Birde chrome beta kullanıyorum her açtığımda anahtarlık istiyor bu anahtarlığı her seferinde girmemenin bir yolu varmı

https://i.imgyukle.com/2019/08/01/k0IhdY.png

d configteki motion threshold (sondan ikinci ) ayarını 10 yaptım bu ayar sistem menülerine etki ediyor fakat google chrome tekerlek kaydırma hızını etkilemedi.
Chrome için ayrıca bir uygulama yükleyip başlangıç uygulamalarına eklemem gerekti.

Programı bu komutlar ile kuruyoruz.

sudo apt update
sudo apt install imwheel
gedit ~/.imwheelrc

Açılan gedit penceresine aşağıdakileri kopyala yapıştır yapıyoruz. Kaydediyoruz.

".*-chrome*"
None,      Up,   Button4, 3
None,      Down, Button5, 3
Control_L, Up,   Control_L|Button4
Control_L, Down, Control_L|Button5
Shift_L,   Up,   Shift_L|Button4
Shift_L,   Down, Shift_L|Button5

Aşağıdaki komut ile terminalden programı çalıştırıyoruz.
Sürekli çalışması için aşağıdaki programı başlangıç uygulamalarına eklemeniz gerek.
Bunu da stacer programı ile komut kısmına aşağıdaki değeri yazıp yapabilirsiniz.

imwheel -b "4 5"

Böylece chrome sayfa kaydırma özelliği normal ayarlarda oluyor.

Chrome başlangıç anahtarı ise aşağıdaki klasöre girip yönetici olarak klasörü açıp klasördeki tüm içeriği siliyoruz. Tekrar chrome açtığımızda artık key olmayacağına dair bir menü çıkıyor devam diyoruz ve artık key sormuyor.

/home/kullanıcı adınız/.local/share/keyrings

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.