DDE Başlangıç ekranı hatası

Herkese kolay gelsin
LENOVO Z570 model laptop um var
intel core i-5 2410m NVIDIA GEFORCE GT-520 M özellikleri

Pardus 17.4 XFCE (64-bit)
Pardus 17.3 XFCE (64-bit)
Pardus 17.4 DDE (64-bit)
sürümlerinin hepsini denedim fakat yükleme ekranından sonra ekran görüntüsü bozuluyor

bu ekrandan sonra
sadece PARDUS ÇALIŞAN seçeneğinde pardus açılıyor fakat XFCE de pardusu yükle dediğimde hata veriyor.
DDE sürümünde ÇALIŞAN olarak açtığımda yükleme ekranı hiç yok yada ben bulamadım
hata ekranı

Biosdan UEFI ayarını değiştirip tekrar deneyiniz.

Bilgisayarımın UEFİ desteği yok maalesef bios ta bununla ilgili bir ayar da yok

Açılış ekranında e tuşuna basın. Yön tuşlarıyla /boot/vmlinuz olan satıra gelin. Satırın sonuna gelin ve bir boşluk bırakarak ro vga=789 komutunu ekleyin F10 tuşuna basarak ile açılış yapmayı deneyin.

Not: Diğer çözünürlük denemeleriniz için: 788 - 779 - 787 sayılarını deneyiniz.

Resimdeki kodlar zaten yazılı idi ben sadece başına ro ekledim ve 788 - 779 - 787 kodlarını denedim maalesef olmadı 788 kod sabit yazıyordu

Pardus 17.4 DDE (64-bit) sürümünü çalışır bölümünden nasıl yükleyebilirim ekran açılıyor çalışıyor ama yükleme ekranını bulamadım

Çalışan Pardus olarak yüklemesi bulunmamaktadır.

Peki diğer sorunla ilgili başka bir çözümünüz varmı

Buna bir çözüm varmı acaba

Blok-alıntı

GRUB VGA Modes bu tablodaki diğer seçenekleri deneyiniz.

Selamün Aleyküm
Grafik arayüz ile kur seçeneği ile değil de bir üstündeki Kur seçeneği ile kurmayı deneyiniz.

Aynı sorunu bu bölümdede yaşıyorum
fakat çalışır bölümden girip yeniden başlat dediğimde tekrar başladığında sorun kalmıyor ekran çok güzel görünüyor bu kurulum işlemlerini yapıyorum en sonda önyükleyici kurma hatası alıyorum hem windows hemde pardus a erişemiyorum

Sorunun sebebi sizin bilgisayarınız F12 ile boot seçeneklerinden usb yada dvd ne ile kurulum yapıyorsanız onu enter diyerek seçmek yerine biostan boot menüye girip kurulum yapacağınız seçeneği en üste alıp kaydet diyerek çıkış yapın sorun düzelecektir.

Kardeşim maalesef biraz geç kaldın
Bir iki gün uğraştım sonunda windowsa da ulaşamaz duruma geldi
Çözüm bulamadığım için tekrar windows kurmak zorunda kaldım ve şuan onunla idare etmeyi düşünüyorum
Tekrar kurulum denemesi yapacağım zaman senin dediğinide deneyeceğim
Teşekkür ederim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.