DDE Bluetooth Kulaklık Bağlantı Sorunu

Merhaba,

Pardus 17.3 DDE kurulu bilgisayarda bluetooth kulaklığı çalıştıramadım.

İlk başta bluetooth sürekli kopuyor ve tekrar geliyordu. Bende daha güncel ve sorunsuz çalışan bir kernel sürümüne yükselttim bilgisayarı ve bluetooth kopma sorunu ortadan kalktı ve bluetooh kulaklığı görmeye başladı.

Fakat bluetooh kulaklığa bağlanmasına rağmen pc’deki sesi kulaklığa aktarmayı başaramadım. Eğitim videoları için ihtiyacım olmasına rağmen çözüm sağlayamıyorum saatlerdir.

Blueman ve pulseaudio vs. yüklü.

Dikkatimi çeken tek şey;
1

Bu bölümde Kulaklık seçince;
Failed to change profile to headset_head_unit

şeklinde hata alıyorum.

Bu sorunu nasıl çözer ve kulaklığı çalıştırabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. 2 dizüstü bilgisayarımda da Pardus DDE kullanıyorum. Şu an farklı şehirde olduğum için diğer PC’de deneme şansım olmadı çalışıp çalışmadığını.

Bu sorun ile ilgili tüm konulara girilmiş ve tüm seçenekler uygulanmıştır ama çözüm yok. En fazla bluetooh kopma sorununu kaldırabilecek kadar ileriye gittim ve artık başka bir şeyde bulamadım araştırma sonucunda. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Umarım bu konuda bilgi sahibi birisi yardımcı olabilir.

Selamün Aleyküm
Deneme imkanım olmadı ama pulseaudio-module-bluetooth adlı bir paket var. Bekli bunu yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.