DDE Isınma sorunu

Merhabalar,

2,9 GHz Intel Core i7, 8 GB 1600 MHz DDR3, Intel HD Graphics 4000 1536 MB özelliklerine sahip bir Macbook Pro’ya DDE 17.1 kurulumu yaptım. Daha sonra 17.3’e yükselttim. Sistemi zorlayacak bir işlem yapmadığım halde (internette gezinmek gibi) bilgisayar ısınıyor ve fanı çalıştırıyor. İşlemci kullanımı %10 seviyelerinde oluyor. High Sierra da yüklü bilgisayarda. Benzer işlemlerde bir sorun olmuyor. Gnome 3 de yükleyip denedim. Bir değişiklik olmadı. Bunun sebebi nedir? Bir çözüm yolu var mıdır?

Bilgisayar, DDE 17.3 için sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor.

Sistem gereksinimleri: 1024MB+ RAM, 12GB+ disk alanı, en az 1024×768 çözünürlüğü destekleyebilen grafik işlemci, 64-bit destekli 2.0GHz+ işlemci.

Benim eski laptoptaki aynı sorun ile ilgili bumblebee adlı paketi yükleyince sorun çözülmüştü. Bendeki problem ekran kartı ve intel işlemcinin ekran kartının uyumlu kullanılması ile ilgiliydi. Belki sana da çözüm olur.

Bumblebee paketini kurdum. Nvidia ile ilgili kurulumlar yaptı. Bir değişiklik olmadı. Bununla beraber Intel grafik kartıyla ilgili paketleri kurmayı denedim. Zaten en güncel sürümü yüklü diyor onda da. Linux için Intel HD graphics 4000 sürücüsü aradım internete ama onu da bulamadım. Bu sürücüyü kurmanın bir yolu var mıdır?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.