Dde yeni kullanıcı soruları

Windows 10 lisanslı sistemimi silip pardus yükledim gayet memnunum.
Bir kaç sorum var aynı konu içinde sormak istedim forumda kalabalık yapmamak için.

1. Kernel sürümü pardus için derlenen bir kernel sürümümü. Şu anki kernel sürümünü yükseltmek istediğimde kernel panic hatası alıyorum. Yükseltebileceğim kendi sisteminizde kurulu kernel versiyonu önerebilirmisiniz ?

2. dde menü geçiş hızını arttırmak istiyorum. örnek olarak ekran köşelerindeki tüm pencereleri göster süresi çok geç açılıyor bence ?

3.Deepindeki graphics driver manager programını kuramadım deb paketi uyumsuz.Synaptic package managerdan kurabilirmiyim veya nasıl kurabilirim ?

1. Bluetooth yüklü kulaklık kullanırken takıldığı ve eşleştiğinde ses hala varsayılan ses kaynağından geliyor. Ayarlara girip ses kaynağını değiştiriyorum bu işlemin otomatik olması gerekmezmi ?

Kendi konuma cevap veriyim dde menüyü hızlandırmak için d config programını kullanabilirsiniz.
/com/deepin/wrap/pantheon/desktop/gala/animations
yada arama kısmına animations yazarak.
menüsüne geldiğinizde burdaki enable animations kısmını true dan false yaparsanız animasyonları kapatmış oluyorsunuz.
ayrıca diğer ayarlardan da menü açılış hızlarını ayarlayabilirsiniz.
birde arama kısmına blur yazarsanız dynamic blur ayarını false yaparak ekstra bir artış yakalayabilirsiniz.

kernel ve bluetooth problemimi ayrı araştırıyorum.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.